|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

SPIRULINA PACIFICA – суперхрана за трудници и деца

Автор: Редакција Рингераја | 16.6.2013
image

Spirulina Pacifica е извонредна комбинација на бета-каротен, хлорофил, витамини на Б комплексот, комплетни протеини, гама линоленска киселина и мноштво на минерали и ензими. Spirulina Pacifica ги содржи сите есенцијални амино киселини..

Опасни лековити билки за трудници

Автор: Редакција Рингераја | 28.1.2013
image

Некои лековити билки е подобро да се избегнуваат во бременоста. Ви носиме список на тие билки и нивното дејство на организмот

Треба да јадам за двајца!?

Автор: Редакција Рингераја | 18.6.2012
image

Во првото тромесечие од бременоста на Вашето тело не му треба внесување на дополнителна количина калории од вообичаените, додека во следните шест месеци потребно е да се внесат 300 калории повеќе од обично

Храна која треба да се избегнува во бременоста

Автор: Редакција Рингераја | 6.3.2012
image

Водете грижа што внесувате во организмот во текот на бременоста. Некои прехранбени продукти можат да бидат штетни за Вашето и здравјето на Вашето бебе

Haemovit LiquidGold

Автор: HealthAid Demax nova | 1.9.2011
image

Стрес, замор и недостаток на енергија? Haemovit LiquidGoldTM е уникатна формула која обезбедува оптимални количини на витамин Б, железо, цинк и билни екстракти, вклучувајќи женшен, боровинка и аstragalus.

Додаток на храна - Јод+Фолат

Автор: Кенди | 8.7.2011
image

Мајчинската грижа за здрав и правилен развој почнува уште од самото планирање и зачнување на нов живот.

Pregnazon Complete - се грижи за Вас и Вашето бебе

Автор: Редакција Рингераја | 1.7.2011
image

Pregnazon® Complete е идеален додаток пред забременувањето, во текот на бременоста и доењето.

image

Најновата иновација е создавањето на првиот космички тартуф во светот кој го произведуваат пчелите, познат како медтартуф. Специфичниот состав е идентичен со печурката тартуф, потврдено со анализи во акредитирани лабoратории во Македонија и светот.

Откријте го Вашиот карактер преку храната

Автор: Редакција Рингераја | 26.2.2011
image

На светот не постои човек кој во одреден моментод животот не почувствувал потреба за точно одредена храна – слатко, солено, кисело или луто. Зошто баш токму тоа чувство на глад е толку силно и речиси нагонско?

Со храна против слабокрвноста

Автор: www.rak.mk | 8.11.2010
image

Често се случува при крајот на зимата да се чувствуваме исцрпено, уморно, поспано, често не боли глава, намалена ни е работната способност. Дури и кога доволно ке се наспиеме, уморот останува.

СТРАНА 2 ОД 3


Анкета

одмор
lp136

Дали би патувале 1200км со автобус со мало дете

Да (0%)

Не (100%)

Можеби (0%)


Број на сите гласови: 2

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!