|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Со храна против слабокрвноста

Автор: www.rak.mk | 8.11.2010
image

Често се случува при крајот на зимата да се чувствуваме исцрпено, уморно, поспано, често не боли глава, намалена ни е работната способност. Дури и кога доволно ке се наспиеме, уморот останува.

Природен циклус на искористување на храната

Автор: Александра Ојлеска | 29.11.2010
image

Конзумирањето на што полесна храна, односно храна на која и е потребен пократок период на разградување во организмот е од големо значење ако сакаме правилно и здраво да се храниме.

Јаглехидрати и нивниот гликемиски индекс

Автор: Александра Ојлеска | 10.12.2010
image

Јаглехидратите се основа во исхраната на секој човек. Нивната секојдневна употреба изнесува околу 55% од вкупната количина на енергија.

Масти и видови на масти

Автор: Александра Ојлеска | 15.11.2010
image

На етикетите на многу производи ќе прочитате дека се со “малку масти” или се “без масти”. Диетите со мала количина на масти им се препорачуваат на луѓе кои сакаат да ослабат, но и на останатите како правилен начин на исхрана.

Важни витамини во бременоста

Автор: Редакција Рингераја | 4.5.2010
image

Иако добро се храните, оптимално количество на одредени хранливи состојки, пред се фолна киселина, калциум и железо не е можно да се прими само преку храната.

Исхрана во бременост

Автор: Редакција Рингераја | 4.5.2010
image

Здравата исхрана е многу значаен дел од бременоста. Доколку во бременоста се храните здраво, и вашето дете во стомакот ќе живее здраво.

Диета во бременоста

Автор: Youtube | 6.5.2010
image

Дали диетата е опасна за трудницата и бебето? (англиско видео)

СТРАНА 4 ОД 4


Анкета

.
Jana9

Dali odite vo teretana za da se zacvrstite vo teloto ili pak da oslabete?

Da se zacvrstam (20%)

Da oslabam (40%)

I ednoto i drugoto (40%)


Број на сите гласови: 5

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!