|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Бремени за време на Божиќните празници? 5 предности!

Редакција Рингераја, 26.12.2020
Знаете дека бремените жени имаат многу чувствителен вкус за храна? Па, за време на празниците, се разбира, ова значи дека уште повеќе ќе уживате во сите тие лудо вкусни јадења! Проверете кои се предностите што сте бремена во овој период

image
/11


 

Бременоста носи не само проблеми со бременоста, туку и одредени бонуси за бременост, кои можете да ги користите без грижа на совест.
 
1) Украдете го Божиќ
Некој може тајно да ве обвини за кражба на Божиќ, но ајде да се соочиме со тоа - Божиќ е идеална можност да ја споделите добрата вест со поширокото семејство и пријателите. И можете да го направите тоа за време на Божиќните празници на толку многу луди слатки начини.
Дури и ако нема да ги сретнете семејството и пријателите оваа година, можете да ги изненадите по пошта или да снимите специјално новогодишно видео со вашиот партнер, во кое ќе го откриете вашиот најголем и најубав Божиќен подарок. Бидејќи, што друго може да се натпреварува со новиот живот што расте во вашиот стомак?
 
2) Уште една причина за купување преку Интернет
Корона, зима, гужва, затворени продавници, бременост ... повеќе од доволно причини оваа година да го направите Божиќниот шопинг преку Интернет. Затоа, сите подароци можеби не се толку совршени како претходните години кога можевте да посетите повеќе продавници за да пронајдете совршен подарок за секого. Но, тоа не значи дека тие не биле избрани со грижа и убов.
И да, дури и Божиќните подароци испратени по пошта можат да бидат многу лични. Особено ако прикачите честитка или картичка со содржина што ја составувате од срце.
3) Препуштете се на хармонијата на различните вкусови без грижа на совест
Знаете дека бремените жени имаат многу чувствителен вкус за храна? Па, за време на празниците, се разбира, ова значи дека уште повеќе ќе уживате во сите тие вкусни и лудо вкусни јадења!
И додека бремената жена не мора да јаде за двајца (Проверете зошто да не!), Оваа година никој дефинитивно нема да ве гледа ако веќе јадете некое парче од вашиот омилен десерт. Конечно, можете да уживате во храната за време на празниците целосно без грижа на совест и скриен изглед!
Сепак, запомнете дека одредена храна за бремени жени е забранета, затоа избегнувајте ги и фокусирајте се на сите оние добрите што нема да му наштетат на вашето бебе. Дури и ако претерате.
 
4) Комбинирајте ги емоциите за бременост со божиќната магија
Божиќен копнеж, пократки денови и одвојување од поширокото семејство, во комбинација со хормони за бременост, можат брзо да ве доведат до состојба на плачење и огромна тага, кога дури и прегратките и светлата на смреката на вашиот партнер не можат да ве утешат.
Затоа, свесно искористете ја оваа емоционална чувствителност на бременоста за да разбудите пријатни чувства - детска радост, емоции, добротворни цели и неизмерна loveубов кон секого. Препуштете се на мајчинските чувства што се будат во вас и ве прават чувствителни на сите срцеви теми кои се особено изложени на Божиќ.
Божиќ може да биде ужасно романтичен и полн со loveубов, затоа искористете ги хормоните за бременост и отворете го срцето што е можно пошироко!
5) Конечно, можете да кажете НЕ целосно без чувство на вина
Ако одговорот е „Сега не ми одговара“. за време на Божиќните и новогодишните празници обично наидувате на глуви уши (особено кај мајки и свекрви), тие сигурно ќе ве остават сами сега кога сте бремени. Бремена жена може да страда од гадење во бременоста, одредена храна не и одговара и генерално е почувствителна.
Затоа, искористете ја оваа ваша состојба и конечно дозволете НЕ без чувство на вина. Ако не за себе, тоа е заради детето кое не само што ја прима целата храна што ја јадете, туку ги чувствува и сите ваши чувства. Затоа е важно да се чувствувате навистина добро. И дури и ако вашата свекрва е навредена затоа што не сакате да ја пробате нејзината нова торта.

Бременоста не носи само проблеми, туку и одредени бонуси, кои можете да ги користите без грижа на совест.
 
1) Украдете го Божиќ
Некој може тајно да ве обвини за кражба на Божиќ, но ајде да се соочиме со тоа - Божиќ е идеална можност да ја споделите добрата вест со поширокото семејство и пријателите. И можете да го направите тоа за време на Божиќните празници на толку многу луди слатки начини.
Дури и ако нема да ги сретнете семејството и пријателите оваа година, можете да ги изненадите по пошта или да снимите специјално новогодишно видео со вашиот партнер, во кое ќе го откриете вашиот најголем и најубав Божиќен подарок. Бидејќи, што друго може да се натпреварува со новиот живот што расте во вашиот стомак?
 
2) Уште една причина за купување преку Интернет
Корона, зима, гужва, затворени продавници, бременост ... повеќе од доволно причини оваа година да го направите Божиќниот шопинг преку Интернет. Затоа, сите подароци можеби не се толку совршени како претходните години кога можевте да посетите повеќе продавници за да пронајдете совршен подарок за секого. Но, тоа не значи дека тие не биле избрани со грижа и љубов.
И да, дури и Божиќните подароци испратени по пошта можат да бидат многу лични. Особено ако прикачите честитка или картичка со содржина што ја составувате од срце.


3) Препуштете се на хармонијата на различните вкусови без грижа на совест
Знаете дека бремените жени имаат многу чувствителен вкус за храна? Па, за време на празниците, се разбира, ова значи дека уште повеќе ќе уживате во сите тие вкусни и лудо вкусни јадења!
Оваа година никој дефинитивно нема да ве гледа ако веќе јадете некое парче од вашиот омилен десерт. Конечно, можете да уживате во храната за време на празниците целосно без грижа на совест!
Сепак, запомнете дека одредена храна за бремени жени е забранета, затоа избегнувајте ги и фокусирајте се на сите оние добрите што нема да му наштетат на вашето бебе. Дури и ако претерате.


 4) Комбинирајте ги емоциите за бременост со божиќната магија
Божиќен копнеж, пократки денови и одвојување од поширокото семејство, во комбинација со хормони за бременост, можат брзо да ве доведат до состојба на плачење и огромна тага, кога дури и прегратките и светлата на смреката на вашиот партнер не можат да ве утешат.
Затоа, свесно искористете ја оваа емоционална чувствителност на бременоста за да разбудите пријатни чувства - детска радост, емоции, добротворни цели и неизмерна љубов кон секого. Препуштете се на мајчинските чувства што се будат во вас и ве прават чувствителни на сите срцеви теми кои се особено изложени на Божиќ.
Божиќ може да биде ужасно романтичен и полн со љубов, затоа искористете ги хормоните за бременост и отворете го срцето што е можно пошироко!

5) Конечно, можете да кажете НЕ целосно без чувство на вина
Ако одговорот е „Сега не ми одговара“. за време на Божиќните и новогодишните празници обично наидувате на глуви уши (особено кај мајки и свекрви), тие сигурно ќе ве остават сами сега кога сте бремени. Бремена жена може да страда од гадење во бременоста, одредена храна не и одговара и генерално е почувствителна.
Затоа, искористете ја оваа ваша состојба и конечно дозволете НЕ без чувство на вина. Ако не за себе, тоа е заради детето кое не само што ја прима целата храна што ја јадете, туку ги чувствува и сите ваши чувства. Затоа е важно да се чувствувате навистина добро. И дури и ако вашата свекрва е навредена затоа што не сакате да ја пробате нејзината нова торта.

 

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Бледа линија на тестот за бременост
Користењето на домашен тест за бременост е многу едноставно. Две линии значат дека сте бремена, една дека не сте. Но што...
4
Правилна исхрана во 1-то тромесечие од бре...
Здравите промени во исхраната на почетокот од бременоста ќе ви бидат од корист и вас и на бебето. Прочитајте ги нашите с...
4
Топ 9 храни кои содржат фолна киселина за ...
Недостатокот на фолна киселина е еден од најчестите недостатоци на витамини.Фолатот (витамин Б9) е особено важен за врем...
4
Нема компромис со високиот крвен притисок
Покачениот крвен притисок е кога истиот е со вредност од 140/90 мм Хг или над тие вредности, а за пациенти над 65 години...
4
Анкета

Dali?
Jana9

Dali gi podrzuvate sekogas vasite deca vo nivniot izbor?

Da (40%)

Ne (0%)

Ponekogas (60%)


Број на сите гласови: 5

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!