|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Избираме најубава творба: Петар Тодоровски

Редакција Рингераја, 12.10.2013
Уметничка творба на тема Правата на детето по повод одбележувањето на Детската недела ни испрати наставничката на Петар Тодоровски, Тања Јосимовска

image
/11


 

Уметнички творби добивме од II 6 одделение при ОУ:"Лазо Ангеловски" Скопје. Цртежите ни ги испрати наставничката Тања Јосимовска.

Петар Тодоровски ви порачува: Секое дете има право на слободна игра

 

1

 

Ако Ви се допаѓа пораката на Петар и неговото дело, ставете Like на статијата.

Сакате и вие да испратите творба од Вашето дете и да дадете свој придонес за промовирање правата на детето? ИНФОРМИРАЈТЕ СЕ КАКО да го направите тоа.

 

 

 

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Вие и вашиот однос кон децата
Многу често ние родителите се запоставуваме самите себеси заради доброто на нашите деца. Но, она што стручните лица го м...
4
Моето име е: МАЈКА
Се препознавте ли?
4
Груб моторен развој II
Стандард 2: Детето може да ги контролира деловите од телото
3
И Вашето дете пцуе?
Може прилично да Ве шокира кога ќе чуете дека Вашето дете пцуе. Се прашувате каде и од кого слушнало такво нешто и дали ...
3
Анкета

iminja
gabriela 02

Koe ime e poubavo

Hristijan (13%)

David (28%)

Aleksandar (19%)

Ivan (11%)

Luka (22%)

Milan (7%)


Број на сите гласови: 167

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!