|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Првата невеста која го носела венчалниот фустан била нејзината пра-пра баба, па потоа дури 9 роднини. Иако биле потребни корекции, Аби била решена да се венча во истиот фустан и да ја продолжи фамилијарната традиција

image

Во Мексико се наоѓа мала продавница за венчаници, која има огромна популарност во јавноста поради неверојатната мистерија која ја крие...

image

Синоќа во летниот клуб Колосеум се одржа свадбената веселба на Андријана Будимир и скопскиот угостител Јохан. Ја имаме и првата фотографија од Андријана Будимир како невеста

image

На свадбената веселба на Katie Young и James Lowder се случи нешто застрашувачко. Да, во тоа на прв поглед ќе поверуваат оние кои ќе ги видат фотографиите, а не ја знаат сторијата...

image

Вечерва Елена Ристеска и Бојан Ивановски уживаат во свадбената веселба со своите најблиски во хотелот Александар Палас. Погледнете ја фотографијата од нивниот прв свадбен танц

СВАДБЕНИ МОМЕНТИ

Мојата свадба - Натушка

Автор: Редакција Рингераја | 27.12.2010
image

Се гледавме, не можевме да се изнагледаме.Тоа е тоа, после цели 8 години врска дојде и тој ден. НАШИОТ ДЕН.

РИНГЕРАЈА НОВОСТИ

НОВО на Рингераја: Убавина и мода

Автор: Редакција Рингераја | 20.12.2010
image

Рубрика Убавина и Мода на семејниот портал Рингераја.мк

image

Постојат голем број на прекрасни свадбени фризури кои можете да ги изберете. Изборот може да го направите од големиот број на модни списанија, да се консултирате со Вашиот фризер или да ја прашате својата најдобра пријателка за совет

image

Ви претставуваме неколку невестински креации на познатите личности, кои можеби ќе помогнат во вашиот избор на невестински фустан.

СВАДБЕНИ ФРИЗУРИ

Тој луд, луд камен

Автор: Редакција Рингераја | 27.7.2010
image

Дојде ли време да ја направите најголемата "лудост" во животот?Дојде ли време да застанете на лудиот камен!?

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

kako da se vika?
lukas

ime za nasata idna princeza.. :)

Lina (36%)

Leona (42%)

Lusija (21%)


Број на сите гласови: 154

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!