|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Стана невеста во венчаница стара 120 години

Редакција Рингераја, 3.11.2015
Првата невеста која го носела венчалниот фустан била нејзината пра-пра баба, па потоа дури 9 роднини. Иако биле потребни корекции, Аби била решена да се венча во истиот фустан и да ја продолжи фамилијарната традиција

image
/11


 

Таа вели дека најважното при изборот на венчаница е најпрво  во неа да се чувствувате убаво. Но моментот на одржување на традицијата и комбинацијата на нешто убаво со нешто фамилијарно, ја прави посебно среќна . Вредноста на фустанот за неа е непроценлива.

 На 17ти октомври, годинава, Аби стана 11тата жена во фамилијата која го носеше венчалниот фустан стар 120 години, носен прв пат од нејзината пра пра  баба во 1895 година.

Веднаш по веридбата, Аби знаела дека сака да се венча  облечена во прекрасната венчаница која тогаш ја чувала нејзината тетка. Секако, поминати се мноогу години и потребно било да се направат многу поправки.

Таа се надева дека со многу љубов и грижа, ќе успее да ја сочува за нејзината ќерка или внука.

Мажите едногласни: Вакви жени не привлекув...
Мажите се изјаснија: Овој тип женско тело најмногу нe привлекува
15
Спиење во бременоста
Зошто е препорачливо да се спие на левата страна и зошто не се советува спиење на грб? (англиско видео)
5
Новогодишни кекси (Gingerbread cookies)
Рингераја Ви го открива рецептот за светски познатите Новогодишни кекси Gingerbread cookies
4
Растенија кои го прочистуваат воздухот дома
Барате да ги намалите токсините во вашиот дом? Овие растенија за чистење на воздухот ќе ви помогнат да ги отстраните ток...
3


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

izbor na ime
dona

nekolku predlozi za mojata princeza

stefani (33%)

tamara (28%)

irina (23%)

melanija (16%)


Број на сите гласови: 43

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!