|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

36-годишниот Иван го пренесе своето искуство од еднодневното чување на неговите две деца и насмеа илјадници родители од Балканот

МАМИНО КАТЧЕ

Еден ден, кога јас ќе имам син...

Автор: Редакција Рингераја | 17.10.2016
image

Мил мој, не мораш да бидеш инжињер. Не мораш да бидеш адвокат. Не е важно што ќе бидеш кога ќе пораснеш. Сакаш да бидеш психолог? Браво! Спортски коментатор? Напред! Кловн во трговски центар? Одличен избор!”

image

Камите доаѓаат во сите облици. Нивните рабови од челик се изострени за да можат да пуштат крв и да повредат. Сум прочитала зборови. Сум слушнала зајадливи забелешки:Ти имаш само едно дете. Ти не си остварена, вистинска мајка...

image

Душо моја, тоа не е љубов. Тоа факинг не е љубов. Тоа е зандана. Зандана без прозор, без ѕирка и проѕирка

ВИСТИНСКИ ПРИКАЗНИ

Патот до дете...

Автор: Анонимен автор | 3.2.2016
image

Исповед на една жена, која со години се обидува да стане мајка...

ВИСТИНСКИ ПРИКАЗНИ

Патот до дете...

Автор: Анонимен автор | 26.1.2016
image

Исповед на една жена, која со години се обидува да стане мајка...

image

Вистинска приказна на 30-годишна македонка, напишана за Рингераја.мк

МАМИНО КАТЧЕ

Денот кога мојот син се откажа од мене...

Автор: Редакција Рингераја | 25.9.2015
image

Исповед на една мајка...

image

Скршив огледало, пред точно седум години. Најубавото што го имав, со распрснав на најситни парчиња. Сакав да ја скршам љубовта која ми го обзеде телото и умот, љубовта која ми донесе безброј страдања...

image

Ако некогаш сте се запрашале што се случува во срцата и умовите на татковците, кога ќе добијат ќерка, сметајте дека оваа статија е еден вид отсликување на нивната душа...

СТРАНА 1 ОД 2


Анкета

Dali?
Jana9

Dali odite na tretmani za slabeenje i dali se efikasni?

Da odam (25%)

Da odam i se efikasni (0%)

Ne ne odam (75%)

Ne se efikasni (0%)


Број на сите гласови: 4

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!