|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Министерот за здравство, Венко Филипче најави дека наредните денови ќе бидат соопштени повеќе информации за тоа како и на кој начин градинките ќе почнат да работат

ОДИМЕ ВО ГРАДИНКА

Нов скандал во скопска градинка

Автор: Редакција Рингераја | 12.10.2018
image

Во градинката „Буба Мара“, главното седиште во Ново Лисиче, две негователки грубо се однесувале кон децата. Тие ги затворале во шкафче и им велеле да ги јадат бубачките

image

За денот на планетата Земја, младинскиот совет на Американската амбасада во Македонија трета година по ред го спроведува проектот “Find the Green” (Пронајди го зеленилото).

image

Сликовницата која ќе ја доставиме до сите пријавени градинки за проектот Прегратка на дар во Македонија

image

Погледнете ги фотографиите од вчерашниот завршен настан на хуманитарната акција „Прегратка на дар“ во организација на Рингераја и генерално покровителство на Битолска Млекара.

image

Погледнете кои трите градинки кои победија со најмногу гласови и двете градинки избрани од жири комисијата. Им честитаме на победниците!

image

Мисијата на Прегратка на дар е исполнета! Заедно со Вас успеавме да ги насмееме сите болни дечиња за Нова Година и Божиќ. Ред е да се израдуваат и децата кои изработуваа играчки.

image

Листа на градинки-учесници во проектот Прегратка на Дар

УПАТСТВА И ПРИЈАВИ

Правилник за учество во проектот

Автор: Редакција Рингераја | 10.10.2012
image

Драги воспитувачки и негувателки, Ве покануваме да ја ослободите Вашата имагинација, да ги мотивирате малите рачиња и да ни помогнете да им ги разубавиме празничните денови на децата, кои новогодишните празници ќе ги поминат во некоја од болниците

ПРИКАЗНАТА ЗА МИА

Приказната за Миа - 3 Дел

Автор: Редакција Рингераја | 12.12.2011
image

3. Дел од приказната-За сите Вас кои ќе изработувате играчки-прегратки и ќе учествувате во акцијата Прегратка на Дар 2011. Целта на приказната е децата да спознаат и почувствуваат со која цел ги изработуваат играчките и кому ќе ги подарат своите дела

СТРАНА 1 ОД 2


Анкета

Одмор.
пеперутка16

На колку месеци би го однеле вашето бебе на море?