|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Балони - непогрешлива асоцијација дека големата прослава е подготвена!Мали, големи, тркалезни, во облик на срце, исполнети со хелиум, шарени, еднобојни, со натпис... изборот е голем и балоните ги има за секоја пригода

image

На Инстаграм забележавме еден многу интересен и уникатен профил - Самовиленд.Во продолжение ви го пренесуваме разговорот со Татјана, креаторката на истиот

image

Еден Инстаграм профил го привлече нашето внимание. Низ него е раскажана приказната за неговата креаторка Христина Митреска, жената која го победила ракот на дојка. Автор е на Е-книга ”Смути - канцер 1 - 0"

ПОДДРЖУВАМЕ МАЛИ БИЗНИСИ

Поддржуваме мали бизниси: L Creativa

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 2.9.2022
image

Ве носиме во магичниот свет на рачни изработки на L Creativa. Разговараме со дизајнерката Лилјана

image

Еден од најомилените мали бизниси на Инстаграм, чии производи се особено популарни меѓу мајките, дефинитивно е Дариго арт. Профил на мал семеен бизнис, чија понуда плени на прв поглед, а целосно освојува топлиот однос на неговите креатори

БЛОГОВИ

MamaMegi: Денешните деца ги испуштивме од раце!

Автор: Маргарита Каранфилов | 13.4.2022
image

Не секогаш имам желба да пишувам долги текстови на некоја тема ама случувањата во државава ме натераа да седнам и да пишувам. Не знам колку ќе му значи на некој текстов и дали нешто кај некој ќе промени, ама ете да си се искажам тука

image

Секој од нас лесно може да биде фасциниран од убавините на природата, но само креативната душа умее да биде инспирирана да создаде уметност. Една уникатна уметност создава Милица Џикова, дипломиран сликар

image

Сандра е сопруга и мајка. По професија дипломиран педагог и предучилишно образование, магистер по човечки ресурси. Има 32 години и живее во Софија

image

Една од темите со која во последно време најчесто ги сретнуваме е менталната хигиена, здравите навики, позитивните афирмации. Водењето на здрав живот не значи само посета на теретана и консумирање на здрава храна туку и негување на нашата душа

НА КАФЕ СО...

На кафе кај @bibliophiles

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 4.10.2021
image

“Најдоброто кино во светот е мозокот, а тоа ќе го сфатите кога ќе читате добра книга.” – Ридли Скот

СТРАНА 1 ОД 3


Анкета

Бременост и сопруг/сопруга.
пеперутка16

Дали вашиот сопруг/сопруга знае во која недела сте бремени?