|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Поддржуваме мали бизниси: Moon balloons decor

Марина Кљајиќ Петковски, 27.2.2023
Балони - непогрешлива асоцијација дека големата прослава е подготвена!Мали, големи, тркалезни, во облик на срце, исполнети со хелиум, шарени, еднобојни, со натпис... изборот е голем и балоните ги има за секоја пригода
Клучни зборови:

image
/11


Без разлика дали се слави раѓање на бебе, крштевка, роденден, матура, промоција, запросување, моминската вечер, свадба... балоните ќе ја комплетираат секоја од овие прилики.

Креативните и вешти раце на Moon balloon decor создаваат волшебни украси со балони, прилагодени на приликата и темата на самиот настан, и секако, на вашите желби.

Позади овој бренд стои Милена Бошковска, мајка на малата Мина. 

Во тек се подготовките и наскоро најзначајната декорација од балони ќе блесне во Скопје, каде ќе биде отворена и продавница на Moon balloons decor. 

Понудата е достапна на територијата на целата земја.

Рингераја: Кои производи поточно ги има во вашата понуда? 

Moon balloons: Претежно работиме декорации за родендени, прослави и настани, меѓутоа во нашата понуда може да се најдат и други производи како декоративни кутии, постери за мајки и деца, картички и сл.

 

Рингераја: Колку време работите и како дојдовте до идејата?

Moon Balloon постои 2 години. Идејата била од секогаш тука меѓутоа сум немала време да ја реализирам. Пред 2 години кога ми се роди ќеркичката Мина ( од таму е и името Moon ), бевме на сред пандемија и сите затворени дома почнав со online продажба на рачно изработени држачи за цуцли и траки за коса. Со тек на време како што ни се врати животот во нормала се појавија и декорациите, првично беа на барање на мои блиски роднини и пријателки а подоцна и професионално за што ми требаше одреден период на стручна подготовка во таа област.

Рингераја: Колку потрошувачите се заинтересирани за вашите услуги?

Moon balloons: Има доста заинтересираност, особено за декорации се случува да има и по неколку ангажмани во денот.

Рингераја: Колку сте задоволни од досегашното работење?  

Moon balloons: Кога гледам дека клиентите се задоволни од мојата работа секако дека и јас сум задоволна.

Рингераја: Производите се достапни на Инста и ФБ профилите. Ваши идни планови? Можеби некој нов производ? 

Moon balloons: Плановите за во иднина се исто како и до сега да ствараме задоволни клиенти и калко и до сега да бидеме достапни со нормални цени. Во однос на нов производ конкретно не сум размислувала до сега, меѓутоа во преговори сум со фирми надвор од државава во однос на подобрување на квалитетот на постоечките произвои и зголемување на нивниот асортиман.

 

Рингераја: Што би им препорачале на оние кои размислуваат за сопствен бизнис?

Moon balloons: Нема да биде лесно, ќе има подеми и падови, но доколку на крајот на денот тоа е она што вам ве исполнува вреди да се проба. Кога имаш точно одредена цел треба само да донесеш одлука и да одиш до крај.

Погледнете ја нивната понуда, пронајдете инспирација и воодушевете го славеникот и гостите на вашиот нареден настан. 

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Поддржуваме мали бизниси: Брзо подароче
Во потрага сте по подароче за на мекици или повојница, можеби за крштевка или роденден, за бебе или детенце? Подароче ко...
5
Снеже Велков-мајчинството вреди секоја сек...
Симпатичното лице на Снеже ни стануваше се повеќе познато преку "Ред хот", "Бекстејџ", "Икс Фактор", "Големиот бр...
3
Интервју со Александра Илиевска–водител на...
Александра Илиевска, на сите нам добро познато ТВ лице, најмногу препознатлива по белото перче во косата, широката насме...
3
Интервју со авторката Ивана Јанева
Непоправлив емпат - така се опишува себе си Ивана Јанева, авторката на книгата "Зборовите на безгласната девојка", ден...
3
Анкета

Додека бебето спие.
пеперутка16

Вие сте сами дома, а бебето спие. Што правите најчесто?