|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

СОВЕТИ И ПРАШАЊА

Кога кафето најмногу делува?

Автор: Редакција Рингераја | 15.6.2015
image

Мислата за кафе често е првата мисла наутро. Но дали го консумираме сепак во вистинското време?

СПИЕЊЕ

Будење на детето - невозможна мисија?

Автор: Редакција Рингераја | 28.4.2015
image

Ако пред неколку години детето ве будеше неколку пати во ноќта или пак рано наутро, по неколку години будењето за во градинка или пак училиште се претвора во невозможна мисија

ВИДЕА

Видео: Како ова бебе ја разбуди мајка си?

Автор: Редакција Рингераја | 8.12.2014
image

Овој филм можете да го направите и вие, ако спиете со бебето

СПИЕЊЕ И УСПИВАЊЕ

Десет факти за сонот на бебето

Автор: Редакција Рингераја | 14.6.2012
image

Спиењето е еден од главните проблеми кои ги имаат младите родители. Еве неколку информации како сонот на бебето да не биде Ваша ноќна мора...

image

Ако тешко се будите наутро, денот треба да го започнете со овошје, мед и житарици, советуваат нутриционистите.

СЕ ЗА МАМИЧКА

Тактики за будење по непреспаната ноќ

Автор: Редакција Рингераја | 9.8.2011
image

Овој текст им е наменет на најненаспаните суштества на планетата Земја – на новопечените мајки. Но советите можат да им послужат и на сите други кои немаат привилегија да отспијат колку што сакаат, а обврските ги чекаат...

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Odmor
AnMari

Kade na odmor?

Grcija (75%)

Turcija (0%)

Bugarija (25%)

Crna Gora (0%)

Albanija (0%)


Број на сите гласови: 4

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!