|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Грозјето е многу вкусно и здраво овошје. Тоа не само што освежува, туку се користи и како природен лек за чистење на крвта, за регулирање на варењето на храната, за отстранување на масните наслаги од телотo и за лекување на воспалителни процеси

image

Опасни адитиви кои се користат за конзервирање, за подобар изглед и вкус на прехрамбените производи

image

Лековите против болка се употребуваат повеќе од илјада пати. Тие успешно ги намалуваат болките, но исто така, можат да доведат до крварење во цревата, до оштетување на црниот дроб и бубрезите, до астма, а понекогаш можат да доведат и до смрт

image

Студијата објавена во научното списание „The Lancet Oncology“ покажала дека децата на жените со рак кои примале хемотерапија за време на бременоста биле со нормален развој како и децата кај општата популација

image

Напис на Д-р Лилјана Ацева-Андонова, идеен творец на rak.mk и главен менаџер на САМОСВЕСТ

Лимонот ги топи килограмите

Автор: www.rak.mk | 28.1.2012
image

Сок од лимон пијте наутро пред доручек, бидејќи ова ќе го забрза метаболизмот, а калориите нема да се „лепат“ на критичните места. Но, покрај за намалување на килограмите, лимонот помага и при сериозни здравствени проблеми.

Проверувајте ја крвта!

Автор: www.rak.mk | 14.1.2012
image

Доволна е само една капка крв за да се провери крвната слика. Крвната слика, како што велат лекарите, е огледало на нашето здравје. Затоа е корисно повремено да ја проверуваме крвната слика.

image

Долго време се сметало дека антибиотиците лечат скоро сe, а денес нивното дејство е предмет на расправа.

image

Зошто во есен се почести инфекциите на горните дишни патишта?

Идеална храна за спанковците

Автор: www.rak.mk | 5.11.2011
image

Ако тешко се будите наутро, денот треба да го започнете со овошје, мед и житарици, советуваат нутриционистите.

СТРАНА 1 ОД 5


Анкета

/
Jana9

Dali ste zadovolni od dusekot na Dormeo?

Da (80%)

Ne (20%)


Број на сите гласови: 5

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!