|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Што им се случува на бебињата кога ќе се родат?

Автор: Редакција Рингераја | 12.3.2018
image

Доаѓањето на новороденчето е магичен миг, тоа за првпат плаче, чувствува студ и светлина и му се случуваат низа други процеси

image

Бебето со плачењето сака да ви каже нешто – тоа е единствениот начин на кој може да комуницира со вас. Можеби е зачудувачки, но навистина постојат 5 звуци кај бебињата со кои тие комуницираат со вас

Дознајте каква боја на очи ќе има Вашето дете?

Автор: Редакција Рингераја | 25.11.2015
image

Изгледот на детето секако зависи од комбинацијата на генетскиот материјал од родителите. Родителските гени се мешаат, а и бојата на очите зависи од тој генетски микс

Авантурата наречена "Бебе"

Автор: Редакција Рингераја | 9.6.2015
image

Првата година со бебето е како патување со возот на ужасот - летала кон небесата од радост, но и нуркање кон бездна. Целиот живот ви е наопаку. Ќе ви помогнеме да застанете повторно на нозе

Од каде потекнува насмевката?

Автор: Редакција Рингераја | 19.5.2015
image

Жителите на земјата на насмевките се сосема млади - децата се насмевнаат 400 пати на ден, а возрасните - само 15 пати. Како настанува насмевката кај бебињата?

Што се` знае новороденчето?

Автор: Редакција Рингераја | 13.3.2015
image

Бебето излегува од стомакот со замаглени очи и збунето се обидува да сфати каде е. Повеќето луѓе претпоставуваат дека тукушто родените бебиња се како празен лист хартија и немаат сознанија за светот. А што би можеле да знаат, се прашувате и вие?

Што се` знае новороденчето?

Автор: Редакција Рингераја | 12.3.2015
image

Бебето излегува од стомакот со замаглени очи и збунето се обидува да сфати каде е. Повеќето луѓе претпоставуваат дека тукушто родените бебиња се како празен лист хартија и немаат никакви сознанија. А што би можеле да знаат, се прашувате и вие?

Лазењето го стимулира развојот и интелегенцијата

Автор: Редакција Рингераја | 30.10.2014
image

Лазењето е едно автономно движење на четири нозе. Повеќе лазење = повеќе стимулација

Фото: Колку растат бебињата во една година?

Автор: Редакција Рингераја | 6.6.2014
image

Во ниту еден период во животот не се забелеуваат толкави промени во растот, како во првата година. Погледнете како тоа изгледа описно

image

Родена сум и израснав во Кенија и на Брегот на Слоновата коска. Од својата 15-та година живеев во Велија Британија. Меѓутоа, секогаш знаев дека своите деца (кога и да ги добијам) сакам да ги израснам дома, во Кенија...

СТРАНА 1 ОД 6


Анкета

mesovit brak
zelba

da li mislite deka dete vo mesovit brak treba da znae od vete religiji ili samo od edniot roditel vo konreten slucaj tatko Albanec-majka Makedonka

ve molam na odg vo komentar (97%)

ve molam vo konetar odg (3%)


Број на сите гласови: 35

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!