|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

10 Најслатки чекори

Автор: Редакција Рингераја | 11.9.2012
image

Првата насмевка, Гугање, Прскање, Набљубудање, Пронаоѓање на прстите, Запознавање на далечината, Прв разговор, Свртување, Мало прасенце, Разбирање на светот.

Помогнете му на вашето дете да расте правилно!

Автор: Прим. Др. Иванка Стефановска, ортопед | 4.5.2010
image

Принова во семејството! Бебе меѓу останатите членови во семејството. Сите се среќни, му се радуваат, го набљудуваат, го разгалуваат и се разгалуваат себе си. Но, сосема е сигурно сите му мислат се најдобро.

Здраво движење на бебето

Автор: Др. Сузана Јанковиќ | 4.5.2010
image

Не се препорачува употреба на стојалките, посебно не на оние во кои бебето само со врвовите од прстињата го достигнува подот. Стојалките можат да го попречат нормалниот развој на колковите и да доведат до повреди.

Рекордери во пелени

Автор: Редакција Рингераја | 4.5.2010
image

Занимавањето со спорт на најмала возраст треба да му дава на детето задоволство и можност за развивање на телесните и умствените способности.

Детето се учи додека е мало

Автор: Редакција Рингераја | 4.5.2010
image

Родителите треба уште од мало да го упатуваат детето како треба да се однесува, бидејќи само така убавото однесување ќе му стане навика.

Тајниот јазик на бебињата

Автор: Јога сојуз на Македонија | 4.5.2010
image

Психолошките истражувања покажуваат дека бебињата мислат и остваруваат контакт со околината уште пред да почнат да зборуваат. Тие дури успеваат да направат разлика во она што им го кажуваат родителите, иако не се способни да ги разберат зборовите.

Зошто доењето е најдобро?

Автор: Редакција Рингераја | 4.5.2010
image

Децата кои се доени се многу повеќе заштитени и поотпорни на одредени болести. Тие деца поретко повраќаат и поретко имаат проблеми со варењето на храната.

Тврдоглавост

Автор: Редакција Рингераја | 4.5.2010
image

Го знаете она: на сред продавница врескање и тропање со нозете затоа што не сакаме да му купиме играчка или чоколатце?

ОЗНАКИ:

Раст на заби

Автор: Редакција Рингераја | 4.5.2010
image

Што се млечни заби и кога се појавуваат?

image

На детето во текот на својот развој потребни му се различни играчки кои ќе го привлечат неговото внимание и затоа мораме да ги бираме според неговата возраст.

СТРАНА 6 ОД 6


Анкета

/
Jana9

Dali im davate pasteta da jadat na vasite deca?

Da (67%)

Ne (17%)

Ponekogas (17%)


Број на сите гласови: 6

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!