|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Каков треба да биде првиот разговор со педијатар?

Автор: Редакција Рингераја | 16.9.2015
image

Тргнувајќи уште за првиот прием кај педијатар, секоја мајка би сакала да знае каков лекар ќе има нејзиното дете

image

Благодарение на солите кои се содржат во Нисита, во носот се создава и одржува влажна средина што доведува до брза регенерација на носната лигавица. Благо алкалната рН и балансираната осмоларност го потпомагаат природното чистење на носот.

Што прави бебето во првите 70 минути од животот?

Автор: Редакција Рингераја | 29.6.2015
image

Добиените информации на студијата во Шведска се доста интригантни и откриваат какво е однесувањето на новороденчињата во првиот час по раѓањето, кога се оставени во близината на мајката

9 причини да изберете повеќекратни пелени

Автор: Редакција Рингераја | 24.6.2015
image

Разновидни, симпатични, шарени пелени - на кругови, на ѕвездички, розови за девојче и сини за момче или пак целосно природни кои изгледаат многу меки и нежни

Како да ги преживеете летните горештини со бебе?

Автор: Редакција Рингераја | 4.6.2015
image

Ако е лето, а вие имате мало бебе и притоа живеете во град, не сте во добра ситуација. Уште ако бебето е родено во најголемите горештини. Како да преживеете?

Се за новите Evy baby пелени

Автор: Evy baby | 12.5.2015
image

Единствени пелени кои се потврдени од страна на мајките дека остануваат суви, со крем кој е одобрен од страна на Здружението за Педијатриска Дерматологија

Evy Baby - нови бебешки пелени!

Автор: Евро Стил Трејд | 3.3.2015
image

Со комбинација од искуството и најновата технологија за среќни бебиња и мамички, Evyap ги вклопи сите карактеристики што може да се очекуваат од една пелена во Evy Baby пелените.

Се` уште користите еднократни пелени? До кога?

Автор: Редакција Рингераја | 24.2.2015
image

Погодноста на пелените за еднократна употреба до тој степен им олеснува на родителите што тие имаат тенденција да ја користат оваа услуга со години

Како да го избањате бебето правилно?

Автор: Редакција Рингераја | 8.9.2014
image

Во ова видео, објаснето е чекор по чекор како да го бањате бебето правилно

image

Ако сте пред породување или веќе имате бебе и се сомневате во способности за доење на вашите гради, прочитајте го ова прекрасно писмо кое го напиша мајката и советничка за доење, Марија Тараба. Еве што би ви рекло вашето бебе, да може да зборува

СТРАНА 1 ОД 5


Анкета

Dali?
Jana9

Dali dobivte celulit vo bremenosta?

Da (80%)

Ne (20%)


Број на сите гласови: 5

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!