|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Како најлесно да го заспиете бебето?

Автор: Редакција Рингераја | 12.1.2016
image

Голем проблем за многу млади родители е успивањето на детето. Ви нудиме неколку совети како да го смирите и лесно успиете бебето

Каде да спие бебето?

Автор: Редакција Рингераја | 6.7.2015
image

Уште пред да го доведете бебето од болница дома, ќе треба да донесете една многу важна одлука - каде ќе спие. Во кревет, во креветче со монтажнa преграда или во вашиот кревет? Можеби ноќе - во мајчиното кревет, а во текот на денот - во креветче?

Мамичке, ова е вистината за моето спиење

Автор: Редакција Рингераја | 30.4.2015
image

Спиењето е еден од главните проблеми кој го имаат младите родители. Еве неколку информации како мојот сон да не биде ваша ноќна мора и како и вие да се наспиете, мамичке и татичко

Научете го детето да заспие само

Автор: Редакција Рингераја | 16.4.2015
image

Овој план се базира на методот кој го развил Др. Ричард Фербер во својот центар за нарушувања во спиењето, во Детската болница во Бостон. Вашето дете нема да биде воодушевено од овој план, тоа мора да го знаете пред да почнете

Нестандардни начини на смирување на бебето

Автор: Редакција Рингераја | 28.11.2014
image

Понекогаш е многу тешко да ги смириме бебето кое плаче. Ако сте се обиделе со секакви методи, но безуспешно, пробајте некој од следниве. Можеби ќе помогнат

Како да го разберете "говорот" на солзите?

Автор: Редакција Рингераја | 2.7.2014
image

За секој родител е тешко кога детето плаче, а тој не може да разбере што е проблемот. Ви претставуваме неколку примери од секојдневниот живот и практични решенија како да се справите со солзите на бебето. Зар со нив тоа не сака да ни каже нешто?

Да, навикнувај го бебето во раце!

Автор: Jasmina Katinski | 8.5.2014
image

Не го навикнувај бебето во раце и се ќе биде супер! Како рацете да се причина за сите проблеми. Е па не се согласувам и готово!

Како да го заспиете детето во 100 лесни чекори?

Автор: Редакција Рингераја | 27.3.2014
image

Ако имате среќа, по овие 100 лесни чекории, детето ќе заспие. Ако немате среќа, повторете ги од почеток...

“Грешки” кои ги правиме со новородените бебиња

Автор: Редакција Рингераја | 25.2.2014
image

Никој не знае како да биде родител, се додека не добие бебе. Повеќето родители ќе ви кажат дека правеле погрешни работи во одгледувањето на бебето, бидејќи не знаеле подобро...

Дали е опасно бебето да спие со родителите?

Автор: Редакција Рингераја | 23.5.2013
image

Синдромот на ненадејна смрт кај новороденчето е појава која го ужаснува секој родител. Во последно време оваа појава се поврзува со спиењето во родителскиот кревет, и тоа на стомак

СТРАНА 1 ОД 2


Анкета

машки имиња
kristina oh

помогнетени во изборот за насето срценце...

марко (22%)

иво (9%)

филип (21%)

јован (10%)

петар (12%)

лука (26%)


Број на сите гласови: 258

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!