|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

“Остави го бебето да плаче”?

Автор: Редакција Рингераја | 13.6.2016
image

Повеќето не наспиени родители доаѓаат до точка кога се во состојба да направат се' за да го научат детето да спие во текот на ноќта, па порано или подоцна се сретнуваат со методот – Остави го детето да плаче

Насоки за сигурно спиење на бебињата

Автор: Редакција Рингераја | 17.1.2012
image

Како што сугерираат од Американската Академија на Педијатри, следните 10 мерки на претпазливост можат да го спасат Вашето бебе, па затоа Ви ги пренесуваме во потполност:

Спиење заедно со бебето

Автор: Редакција Рингераја | 21.9.2015
image

Кога е темно, бебето чувствува преку допир и мирис. Затоа бебињата имаат потреба да се блиску до мајчината прегратка, посебно ноќе, кога не можат да гледаат.

Заминување на спиење

Автор: Редакција Рингераја | 4.5.2010
image

Заминувањето на спиење, не смее да биде казна!

СТРАНА 3 ОД 3


Анкета

Родендени
lidijalidija

Колку пари би требало да чини подарокот ѕа на роденден ,ѕа кај другарче од уцилише

100 денари (31%)

200 денари (37%)

300 денари (24%)

400 денари (4%)

500 денари и повеќе (5%)


Број на сите гласови: 288

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!