|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Насоки за сигурно спиење на бебињата

Автор: Редакција Рингераја | 17.1.2012
image

Како што сугерираат од Американската Академија на Педијатри, следните 10 мерки на претпазливост можат да го спасат Вашето бебе, па затоа Ви ги пренесуваме во потполност:

Спиење заедно со бебето

Автор: Редакција Рингераја | 19.7.2022
image

Кога е темно, бебето чувствува преку допир и мирис. Затоа бебињата имаат потреба да се блиску до мајчината прегратка, посебно ноќе, кога не можат да гледаат.

Заминување на спиење

Автор: Редакција Рингераја | 4.5.2010
image

Заминувањето на спиење, не смее да биде казна!

СТРАНА 4 ОД 4


Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?