|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

4 глупави мисли кои ја мачат секоја мајка

Автор: Редакција Рингераја | 2.6.2016
image

Дали по вина на хормоните по раѓањето, или не, постои инвазија некои специфични мисли во умот на секој родител. Следниот пак кога ќе ве обеспокојат, можете категорично да ги отфрлите

Фото: Моето тело по породување

Автор: Редакција Рингераја | 4.5.2016
image

Јас сум мајка, преуморна, скршена, исцрпена. Имам нерамнини и лузни на стомакот. Мајка сум на два сина. Работам и во една индустрија, но пред се сум мајка. И вие сте мајки. И вие сте исцрпени и со лузни...

Ова ќе го разберат само преуморните мајки

Автор: Редакција Рингераја | 4.5.2016
image

Жените кои се оствариле како мајки ќе ви кажат дека мајчинството е најубавата и најтешката работа. Овие мајки биле толку уморни, што почнале да прават бизарни грешки. Можеби и вие ќе се пронајдете во некои?

Како да не ви е досадно за време на мајчинството?

Автор: Редакција Рингераја | 15.12.2015
image

Не се малку мајките кои не наоѓаат решение на прашањето што да прават за време на мајчинството, надвор од тоа да стојат тивко покрај бебето. Ние ви нудиме неколку начини да го искористите времето со едноставни, но практични совети:

Да имаш дете - свесен избор или судбина?

Автор: Редакција Рингераја | 14.12.2015
image

Живееме во свет во кој нема ништо сигурно - традициите, навиките, обичаите, технологијата, инвестициите и ... животните одлуки се променлива величина

Грешки кои ги прави секоја мајка по породувањето

Автор: Редакција Рингераја | 7.12.2015
image

Дали за прв пат станувате мајка? Оваа промена макар и радосна, може да биде и многу стресна за вас. Загриженоста околу доењето, грижата за бебето, непроспиени ноќи можат да ве истоштат.

Како се менуваат градите по бременоста

Автор: Редакција Рингераја | 9.10.2015
image

Градите после породувањето, дали доите или не, се соочуваат со промени неколку месеци откако ќе се породите. Овие промени треба да ги очекувате за да најдете начин како да ја одржите нивната цврстина

5 омилени моменти во мајчинството

Автор: Редакција Рингераја | 16.6.2015
image

Мајчинството е составено од моменти. Некои се толку прекрасни што сакате да го запрете времето за да траат вечно, додека некои се ужасни и сакате што побрзо да ги заборавите...

Ова сака да го слушне секоја мајка!

Автор: Редакција Рингераја | 29.4.2015
image

Новите мајки мора да се навикнат на многу нешта – недоволно спиење, закрепнување од породувањето, болки од доење и осцилација на хормоните. Покрај тоа, мора да ги слушаат и непотребните коментари, најчесто од непознати лица

Причини да не примате гости по породувањето

Автор: Редакција Рингераја | 23.4.2015
image

Кога во семејството ќе се појави нов член, сите блиски чекаат со нетрпение да го видат и да го подржат во раце. Но сепак, идејата не е особено добра. Прочитајте зошто

СТРАНА 1 ОД 5


Анкета

Dali?
Jana9

Dali vi se slucilo nekogas da nemate sto da oblecete,iako plakarot vi e prepoln so garderoba?

Da (80%)

Ne (0%)

Ponekogas (20%)


Број на сите гласови: 5

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!