|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Како правилно се перат маските за лице?

Автор: Редакција Рингераја | 6.9.2020
image

Заштитните маски за лице можат да го намалат ширењето на вирусот корона. Бидејќи е задолжително да ги носиме кога излегуваме од дома, многу е важно нивното редовно и темелно перење, а стручњаците објаснија кој начин е најефикасен

Мед, ѓумбир, лимон и ореви-зајакнете го имунитетот

Автор: Редакција Рингераја | 29.4.2020
image

Зајакнете го организмот на сите членови на семејството со помош на најздравите производи

Што е КОРОНАВИРУС и како да се заштитите?

Автор: Редакција Рингераја | 25.2.2020
image

Светот и во минатото се соочувал со опасни вируси кои пустошеле се’ пред себе. И иако денес медицината е напредна, сепак за некои нешта се’ уште нема решение. Така е и со коронавирусот...

Зошто е важно да се јадат мандарини во зима?

Автор: Редакција Рингераја | 20.2.2020
image

Мандарините се омилена зимска ужина на многумина. Сепак, многу ретко можеме да слушнеме за нивните придобивки. На крајот на краиштата, тоа не е само вкусно овошје

Антибиотик со пробиотик - за и против

Автор: Редакција Рингераја | 29.11.2019
image

Една од се поактуелните теми не само помеѓу здравствената, туку и пошироката јавност е употребата на пробиотици

Кои се придобивките од “сончевиот” витамин?

Автор: Редакција Рингераја | 25.10.2019
image

За разлика од останатите витамини кои во организмот се внесуваат исклучиво преку храна, или додатоци на исхрана, витаминот Д може да се синтетизира во организмот, поточно во кожата, од еден облик на холестерол и тоа под влијание на сончевите зраци

Мрачните тајни на сувото овошје

Автор: Редакција Рингераја | 13.8.2019
image

Прашањето е: Колку од овие производи се навистина здрави и природни, ако стојат на полиците повеќе месеци, па и години?

Не одите на Северен пол, туку на одмор!

Автор: Редакција Рингераја | 7.8.2019
image

Родителите за одење на одмор се подготвуваат како за експедиција на Северен пол

Зошто куркумата е толку добра за нашето здравје?

Автор: Редакција Рингераја | 22.7.2019
image

За оние кои што се уште не се запознаени со куркуминот, тоа е најмоќниот природен антиоксидант богат со јаки анти-инфламаторни бенефиции, но и со уште многу други користи исто така.

Секое утро по едно јајце?!

Автор: Редакција Рингераја | 5.2.2019
image

Иако за јајцата се вели дека се скромна храна тие се добри за нашето здравје, а нутриционистите објаснија зошто е важно тие редовно да се јадат

СТРАНА 1 ОД 24


Анкета

/
Jana9

Dali cuvate macka?

Da (0%)

Ne (100%)


Број на сите гласови: 1

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!