|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Плата за бабите кои чуваат внучиња?

Автор: Редакција Рингераја | 27.1.2017
image

Иницијатива која во Бугарија вроди со плод па таму Властите на Бугарија од 1 јануари 2009 воведоа плата за бабите и за дедовците кои ги чуваат своите внуци. Оваа мерка била донесена за подобрување на наталитетот, кој е најнизок меѓу земјите на ЕУ

Се роди бебе тешко 8 килограми!

Автор: Редакција Рингераја | 16.8.2016
image

На новата гинекологија во Прешево се роди бебе од 8 килограми

Разлика меѓу I и II дете - пародија на животот

Автор: Редакција Рингераја | 4.7.2016
image

Работата е во различното поимање на една иста работа - сакале ние да признаеме или не

Кристина Арнаудова има син!

Автор: Редакција Рингераја | 26.1.2016
image

Утрово во 3,40 часот се роди вториот син на Кристина Арнаудова. Мајката и бебето се чувствуваат одлично. Честитки!

Бебиња на познатите, родени во 2015 година

Автор: Редакција Рингераја | 31.12.2015
image

Оваа година беше обележана со бројни разделби на ѕвездите, но таа исто така претставуваше и празник на љубовта

Андреј од ДНК стана татко!

Автор: Редакција Рингераја | 1.12.2015
image

Андреј од ДНК доби ќерка. Среќната вест на својот профил на „Фејсбук“ ја објави неговиот близок пријател и колега, Владимир Блажев – Панчо

Ангел-сестра надои бебе за операцијата да продолжи

Автор: Редакција Рингераја | 5.10.2015
image

Со дозвола од таткото, една сестра од Шензен од провинцијата Гуангдонг од Кина, постапи како мајка кога испаниченото 1-месечно бебе беше неподобно за операција

Постапка на професор достојна за почит!

Автор: Редакција Рингераја | 14.5.2015
image

Студентката дојде на предавање со бебе, бидејќи немаше на кого да го остави. Бебето стана нервозно и почна да плаче. Еве како професорот спаси ситуација

Кралското бебе ќе се вика...

Автор: Редакција Рингераја | 4.5.2015
image

Кејт и Вилијам конечно одлучија како ќе се вика нивната ќерка

Дипломираше и направи слика која го освои светот!

Автор: Редакција Рингераја | 5.11.2014
image

Гордата мајка Jacci Sharkey од Австралија дипломираше на факултетот University of the Sunshine Coast. Таа со пријателите на Фејсбук сподели фотографија со која многу се гордее - слика на која го дои своето дете облечена во традиционална одора

СТРАНА 1 ОД 12


Анкета

Мамички ваша сугестија ...
sweet angel

Неможеме да се одлучиме за име на нашата принцеза, веќе влегувам во деветти месец па може ли со вашиот глас да ни помогнете во изборот? Ви благодарам :)

Софија (37%)

Дафина (6%)

Марта (13%)

Мила (31%)

Аника (14%)


Број на сите гласови: 214

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!