|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Детскиот хирург Симеонов на новородениот син му даде прекрасно име

Represent Communications, 20.3.2024
Трето, па машко. Добредојде Миха. Ти ќе бидеш нашиот херој, напиша познатиот детски хирург Ристо Симеонов на социјалните мрежи објавувајќи го раѓањето на синот

image
/11


Ова е трето дете за Д-р Симеонов, познат како хирургот кој прв во Македонија изведе операција на трансплантација на бубрег кај дете. Со сопругата д-р Камелија Симеонова, специјалист детски психијатар, веќе ја имаат двегодишната ќерка Мелисија, а докторот ја има и ќерката Леона од првиот брак. Д-р Симеонов е детскиот хирург кој ја оперираше малата Срна чиј случај будно го следеше јавноста и се радуваше на успешната операција и нејзиното закрепнување и заминување дома.

 

Неговите пријатели и следбеници на социјалните мрежи не штедеа честитки и убави желби по повод раѓањето на синот Миха.

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Ѕвезда на бебе календар за 2020 година - ЈУЛИ
Во оваа тивка ноќ, нека свети силно на небото нашата единствена јулска ѕвезда
5
Кикинда Ричи – Играта на Анакин и Нолан не...
Мал милион прашалници како огромен облак секојдневно надвиснуваат над мајките, правејќи стрес и уште поголеми прашања. Е...
4
Пази, ќе паднеш!
Кога детето самостојно ќе прооди, наместо да го охрабрат да се движи, родителите во главно трчаат по него и викаат “Пази...
4
Колку сон им треба на бебињата? Табела за ...
На бебињата им треба многу сон, но колку точно на секоја возраст? Овој пост ќе ве научи колку спиење му е потребно на ва...
4
Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?