|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Најубави имиња за момчиња по ваш избор

Редакција Рингераја, 24.5.2020
Ги повикавме мајките на Facebook да ни кажат кои им се омилени имиња за момчиња. Еве го нивниот избор
Клучни зборови:

image
Фото: Freepik.com
/11


Името е есенцијална одлика која ја краси секоја личност. Тоа останува засекогаш и не следи во текот на целиот живот, затоа е сосема разбирливо што родителите имаат потешкотии при изборот на име за своето дете.

Рингераја ги повика своите членови и читатели да ги споделат најубавите имиња кои им ги дале/би им ги дале на своите синови.

Доколку чекате момче, не се сомневаме дека сте дошле на многу идеи - од имиња на моќни мажи кои ги познавате, преку тоа како името звучи покрај презимето, па се до некои странски и прилагодени на нашето подрачје. Идеи има безброј, па е сосема оправдано што во толкав избор на предлози ќе се изгубите и повеќе не сте сигурни што најмногу ќе му одговара на вашето синче. А сигурни сме дека го сакате најубавото.

Мајките кои ја следат Рингераја беа љубезни да ги споделат со нас имињата на своите синови, внуци, роднини, па издвоивме неколку најубави имиња за момчиња. За вас ги подредивме по азбучен ред:

 

А - Ангел, Алексеј, Александар, Алек, Андреј, Алехандро, Атанас, Алекса, Адриан

Б - Бојан, Борис, Божидар

В - Ванѓел, Војдан, Вилијам, Ведран, Владимир, Виторио, Вељко, Вања, Вилиам

Г - Гоце, Горјан, Гордон, Георги, Григориј, Гаврил, Горан

Д - Давид, Доротеј, Димитриј, Димитар, Драган, Дамјан, Даворче, Даријан, Дарио, Данило, Дионис, Дилан, Душан

Ѓ - Ѓорѓи

Е - Емилијан, Емил, Ерин

Ж - Жарко

З - Зоран, Златан

Ѕ - Ѕвездан, Ѕвонко

И - Илијан, Иво, Исак, Иринеј, Илија, Иан

Ј - Јаков, Јован, Јан, Јакоб, Јоаким

К - Кузман, Кирјан, Костадин, Константин, Коста, Кристофер, Калин, Климент, Кирил

Л - Лука, Лазар, Лукијан, Леон, Лазар, Логан, Лорен, Леонардо

Љ

М - Максим, Михаел, Милан, Методија, Марко, Марио, Масимо, Матеј, Мартин, Мики, Михајло, Младен, Матео, Марин, Маркијан, Мите

Н - Нико, Никола, Нектариј, Николас, Наум, Нино,

Њ

О - Олег, Огнен

П - Павел, Петар, Патрик, Павле, Панче

Р

С - Стефан, Симон, Сергеј, Стојанче, Столе, Спасен, Сашко

Т - Тео, Тадеј, Теодор, Теон, Тобиас, Теофан

Ќ

У

Ф - Филип

Х - Христијан

Ц

Ч

Џ

Ш

 

Дали ќе одберете класично име, што е сигурен и убав избор, или би избрале некое посебно и необично име, сигурни сме дека меѓу овие имиња ќе го најдете вистинското за вашиот син.

18 знаци со кои подобро ќе го разберете бе...
Кога бебето е навистина мало, неговите родители имаат тенденција да стравуваат во врска со благосостојбата и здравјето н...
16
Најубави имиња за девојчиња по ваш избор
Ги повикавме мајките на Facebook да ни кажат кои им се омилени имиња за девојчиња. Еве го нивниот избор
14
Менструација за време на доење
Добивањето, или отсуството на менструација, кога мајката дои, често предизвикува грижи. Бидејќи нормалните граници се мн...
5
Како да го потстрижете бебето за прв пат?
Со помош на оваа кратка стратегија ќе го задржите бебето мирно за време на неговото прво потстригување
4


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

очи....
daki

Какви очи најмногу ви се допаѓаат?

кафеави (11%)

плави (36%)

црни (6%)

зелени (37%)

секакви (10%)


Број на сите гласови: 83

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!