|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

"Ти благодарам што го доиш нашето дете"

Автор: Редакција Рингераја | 20.10.2017
image

Знаејќи ги сите проблеми како болката од испуканите брадавици и непреспаните ноќи, Камерон Спалдинг напиша емотивно писмо до својата сопруга, заблагодарувајќи ? се за посветеноста и сите жртви кои ги прави за да ја дои нивната мала ќеркичка

Се роди дете! Дајте му многу љубов!

Автор: Редакција Рингераја | 4.1.2016
image

Додека учите како да бидете родител и да го сакате детето, учите да се сакате и почитувате себеси. Давајќи му живот на детето, давајќи му љубов, на некој начин го продолжувате сопствениот живот

Што треба да знаат татковците за новите мајки?

Автор: Редакција Рингераја | 2.11.2015
image

Кога заминавме од болница со нашето малечко, како сите нови родители, баравме наоколу упатство за употреба. Секако, не најдовме никаде. Државата, очигледно, нема проблем со тоа да импровизирате...

Правилно држење, кревање и спуштање на бебето

Автор: Редакција Рингераја | 9.9.2015
image

Родителите некогаш не знаат правилно како се креваат и спуштаат малите бебиња. (словенечко видео)

Кога може да го изнесете новороденчето надвор?

Автор: Редакција Рингераја | 26.5.2015
image

Многу родители се загрижени во врска со изнесувањето на новороденчето надвор. Всушност, во некои култури мајките и бебињата се изолираат во куќи месец дена, па и повеќе. Но нема медицински причини да не се изнесува здравото бебе надвор

Кои се најслатките нешта кај малите бебиња?

Автор: Редакција Рингераја | 27.4.2015
image

Тие слатки мали бебиња...

Пет правила за престој на езеро/море

Автор: Редакција Рингераја | 29.7.2014
image

За годишниот одмор да ви биде безгрижен, држете се до овие пет правила

Водич за летување со детето

Автор: Редакција Рингераја | 29.7.2014
image

Додека планираат годишен одмор со бебето, родителите најчесто имаат дилема каде да одат на летување – на планина или на море. За летување на море одлучете се кога се гужвите помали и температурите пониски, поточно во јуни или септември

Смешен тест: Дали сте подготвени за бебе?

Автор: Редакција Рингераја | 5.5.2014
image

Доколку се уште се двоумите дали е време да се остварите во улогата на родител, решете го овој тест и донесете правилна одлука за раѓање на своето прво или второ дете

image

Родена сум и израснав во Кенија и на Брегот на Слоновата коска. Од својата 15-та година живеев во Велија Британија. Меѓутоа, секогаш знаев дека своите деца (кога и да ги добијам) сакам да ги израснам дома, во Кенија...

СТРАНА 1 ОД 5


Анкета

/
Jana9

Koga odite na odmor od prilika 10 dena kolku kuferi za eden nosite?

1 (67%)

2 (33%)

3 (0%)

Mnogu (0%)


Број на сите гласови: 3

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!