|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Зошто мајките ги бакнуваат своите бебиња?

Автор: Редакција Рингераја | 10.1.2013
image

Многу природно е да се види мајка која го бакнува своето бебе по раѓање. Некој би помислил дека ова е едноставно, заради емоциналната врска која се формирала. Иако ова е случај, постојат и некои други, многу привлечни причини, зошто ова се случува

Љубовта меѓу мајката и бебето

Автор: Редакција Рингераја | 21.11.2012
image

Научниците кои се занимаваат со развојот на децата, откриле кои физиолошки и хемиски фактори допринесуваат во развојот на врската меѓу родителите и бебето

Мајчините бакнежи го подобруваат имунитетот

Автор: Редакција Рингераја | 20.7.2012
image

Истражувачката група на чело со Др. Таг открила дека додека мајката го бакнува детето му испраќа одредени бактерии со чија помош детето го јакне имуниот систем против болести како што се настинка и болести на ушите

Чудесната плацента!

Автор: Редакција Рингераја | 3.7.2012
image

Многу стари традиции и нови откритија го одразуваат посебниот однос кон плацентата на детето. Некои ја гледаат како близнак на душата на бебето, како и негов потенцијален и уникатен извор на лек и храна...

Првите 24 часа на свет

Автор: Редакција Рингераја | 26.6.2012
image

Што ќе открие Вашето бебе во првиот ден од животот и како Вие можете да му помогнете полесно да се прилагоди во прекрасниот нов свет?

Чудесниот час на животот

Автор: Редакција Рингераја | 28.9.2015
image

Зошто е првиот час по раѓањето “чудесен час на животот”?

Уметноста на доењето

Автор: Редакција Рингераја | 7.5.2012
image

Фотографијата е направена во 1953 година, од страна на францускиот фотограф Jean Dieuzaide. Сликата е особено убава, но и трогателна во истовреме...

Стомакот по породување

Автор: Редакција Рингераја | 23.4.2012
image

Повеќето жени по породувањето очекуваат дека стомакот ќе им се врати во форма во која бил пред бременоста. Меѓутоа, стомакот нема да биде рамен и затегнат веднаш по породувањето

Најголемите грижи на младите мајки

Автор: www.zazdravje.com.mk | 12.4.2012
image

Дали бебето дише, дали премногу плаче, зошто е болно...Мајките имаат премногу грижи, но овие се едни од најчестите

Како да се изборите со непосакуваните совети?

Автор: Редакција Рингераја | 29.3.2012
image

Младите мајки многу често се мета на разни “душегрижници” кои имаат потреба постојано да даваат совети за нега на бебето. Како да им застанете на патот на непосакуваните совети и критики, а да не бидете непристојни?

СТРАНА 5 ОД 7


Анкета

.
Jana9

Dali ste kolekcioner na knigi?

Da (0%)

Ne (100%)


Број на сите гласови: 1

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!