|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Спиење: Дали на бебето му треба перница?

Автор: Редакција Рингераја | 13.6.2020
image

Родителите честопати се прашуваат дали да стават перница во креветчето на бебето, или не. Како да знаете кога ви е потребна перница и дали воопшто е потребна? Може ли постарото дете да спие без перница?

Спиење заедно со мама и тато – потреба или навика?

Автор: Редакција Рингераја | 10.5.2020
image

Потребата на детето да спие заедно со членови од семејството не е избор, туку е емоционална потреба на детето

Бебето треба да спие со мајката до третата година?

Автор: Редакција Рингераја | 12.9.2023
image

Бројни истражувања покажале дека срцето на бебето е под многу поголем стрес ако треба да спие само

Чести грешки при заспивањето на бебето

Автор: Редакција Рингераја | 3.1.2024
image

Заспивањето на бебето е тешка мисија која често виси на работ на успех

Зошто бебињата го обожаваат звукот на фенот?

Автор: Редакција Рингераја | 30.10.2017
image

Познавате ли родители коишто тврдат дека нивното бебе полесно се заспива со одредени звуци, како оние кои ги прави фенот или правосмукалката? Можеби и вие сте таков родител, или сте биле дете кое заспивало на многу сличен начин?

ОЗНАКИ:

Како најлесно да го заспиете бебето?

Автор: Редакција Рингераја | 13.8.2021
image

Голем проблем за многу млади родители е успивањето на детето. Ви нудиме неколку совети како да го смирите и лесно успиете бебето

Каде да спие бебето?

Автор: Редакција Рингераја | 6.7.2015
image

Уште пред да го доведете бебето од болница дома, ќе треба да донесете една многу важна одлука - каде ќе спие. Во кревет, во креветче со монтажнa преграда или во вашиот кревет? Можеби ноќе - во мајчиното кревет, а во текот на денот - во креветче?

Мамичке, ова е вистината за моето спиење

Автор: Редакција Рингераја | 6.9.2021
image

Спиењето е еден од главните проблеми кој го имаат младите родители. Еве неколку информации како мојот сон да не биде ваша ноќна мора и како и вие да се наспиете, мамичке и татичко

Научете го детето да заспие само

Автор: Редакција Рингераја | 23.10.2022
image

Овој план се базира на методот кој го развил Др. Ричард Фербер во својот центар за нарушувања во спиењето, во Детската болница во Бостон. Вашето дете нема да биде воодушевено од овој план, тоа мора да го знаете пред да почнете

Нестандардни начини на смирување на бебето

Автор: Редакција Рингераја | 28.11.2014
image

Понекогаш е многу тешко да ги смириме бебето кое плаче. Ако сте се обиделе со секакви методи, но безуспешно, пробајте некој од следниве. Можеби ќе помогнат

СТРАНА 2 ОД 4


Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?