|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
KidzOMEGA е одличен извор на OMEGA 3 масни киселини EPA I DHA, со прекрасен вкус на портокал во кој ќе уживаат децата. Заедно со A, D , E витамините, KidzOMEGA оптимално го помага растот и развојот на мозокот, видот, имунитетот, коскениот систем.

image
/41


Богати со EPA I DHA

 • Концентрат на рибино масло со потекло на води каде нема загадување
 • Најквалитетно рибино масло кое потекнува од сардини и сардели
 • Прекрасен вкус на портокал во кој ќе уживаат децата
 • Важни витамини А, Д и Е кои се додадни за оптимален бенефит


KidzOmega е одличен извор на омега 3 масни киселини EPA и DHA со прекрасен вкус на портокал и во кој ќе уживаат децата. Заедно со витамините А, Д и Е, KidzOmega го помага оптималниот раст , развојот на мозокот и целокупното здравје.

 • За помагање на здравиот нервен систем, мозочен развој на децата
 • Оние деца кои имаат активен начин за живот
 • Деца кај кои има недостаток на ментална стимулација
 • Деца кои немаат концентрација и фокус
 • Деца кои не примаат доволно хранливи материи поради лоши прехрамбени навики
 • Деца кои имаат ослабнат имун систем
 • Високите нивоа на рибино масло, особено DHA го помагаат здравиот развој на мозокот и се подобрува фокусот и концентрацијата
 • Витаминот А помага да се задржи здравата клеточна мембрана, да се стимулира имунитетот и потребен е за формирање на коските, протеините и хормоните за раст
 • Витаминот Е е силен антиоксиданс кој помага да се сочува здравјето во целост
 • Витаминот Д помага во развојот на здрави коски

KidzOmega капсулите кои може да се џвакаат може да се земаат секојдневно за оптимална диета, за севкупно здравје и добросостојба и оптимален развој на мозокот.


>>Прашања и одговори на РР форумите<<

Прашавме доктор: Психолошки проблеми кај д...
Рингераја постојано и будно ги следи Вашите проблеми од сите области. Со цел да Ви помогнеме воспоставивме соработка со ...
6
9 работи кои нема да ги правам со второто ...
Јас немам фотографија од себе како бебе. Сериозно. Такви фотографии воопшто не постојат. Тоа е затоа што сум најмала од ...
4
Ноќни стравови кај децата
Во средината на ноќта сте разбудени од Вашето дете кое пишти во неговата соба. Трчате за да видите што не е во ред и го ...
4
Совети: Што кога ќе ви се закачи крлеж?
Крлежите станаа голема опасност во последните години, бидејќи пренесуваат лајмска болест. Сепак тоа не значи дека треба ...
4


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Бираме машко име :
mnm1986

ке ве молам да гласате :)

Даниел (36%)

Данте (6%)

Матео (46%)

Игор (13%)


Број на сите гласови: 355

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!