|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Нова епизода на „Кој кого расте“: Тешки времиња

ОХО, 27.3.2013
Телевизиска емисија наменета за родители „Кој кого расте“ чии водителе Зорица Црношија во недела на 31.03.2013 во 10.20 часот повторно ве поканува на Телма телевизија да ја следите новата епизода на тема: Тешки времиња.

image
/21


Почитувани,

 

Телевизиска емисија наменета за родители „Кој кого расте“ чии водителе Зорица Црношија во недела на 31.03.2013 во 10.20 часот повторно ве поканува на Телма телевизија да ја следите новата епизода на тема: Тешки времиња.

 

Во неа отворено ќе да разговараат:

1.            Офелија Димковска – новинарка и моден критичар

2.            Јана Стојановска - актерка

3.            Виолета Ристовска - Чадиковска – радио водител

4.            Славица Пенева- педагог

 

„Дури и многу мали деца се чувствуваат загрижени и под стрес до одреден степен. Стресот кај децата може да се интензивира од она што се случува во нивните животи, покрај она што ни се случува и нам како семејство. Ако нашите деца се сведоци на проблемите на работа, грижи околу нечија болест, расправии со партнерот околу финансиски прашања, треба да се корегираме, бидејќи децата имаат способност да ја сфатат грижата на родителите и да почнат и самите да се грижат. Смрт, болести, преселби, губење на работното место, финансиски проблеми и со други тешки состојби возрасните порано или подоцна на некој начин ќе се справат, но децата тоа тешко го поднесуваат и им треба повеќе помош.“- вели Зорица Црношија-водител на емисијата. 

 

ОХО како продуцент на „Кој кого расте“ има за цел да ги одгатне дилемите со кои се соочуваат родителите при носењето на секојдневните одлуки- кој е најдобриот начин да се одгледаат децата.

 

Во таа насока, со емисијата сакаме да ги поттикнеме останатите медиуми, новинарии чинители на јавното мислење заеднички да обрнуваме и третираме теми кои ги засегаат родителите и децата.

 

Одгворност на тимот кој стои зад „Кој кого расте“ е континуиран развој на заедницата во која дејствуваме, за таа цел обработуваме теми кои се значајни и актуелно.

 

На нашиот канал на Youtube:Кој кого расте, можете да ги гледате сите епизоди, а во меѓувреме пишете ги вашите приказни, желби и впечатоци на kojkogoraste@oxo.org.mk и Facebook страната на „Кој кого расте“.

 

Со почит, ОХО

 

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Ранко Рајовиќ: Децата имаат лош ракопис
Основачот на Менса во Србија | Децата имаат се полош ракопис и поспоро пишуваат
4
Мамa вели да, тато вели не?!
Kако да го совладате конфликтот во 5 чекори?
4
Видео: Најгордиот татко на цел свет!
Ова девојче ги знае сите марки на автомобили, а има само две години. Нејзиниот татко е сигурно горд! Погледнете:
4
Груб моторен развој IV
Стандард 4: Детето е свесно за своето тело, во однос на постоење на други подвижни и неподвижни објекти
3
Анкета

Доење.
пеперутка16

Колку долго доеше?