|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Ултра забавна лекција на една мајка

Автор: Редакција Рингераја | 30.8.2016
image

Доста ви е од тоа да немате никаква корист од домашните, кои реално може многу да ви помогнат? Оваа мајка има едноставно решение

Фото: Реакција на родителите на 1-от училишен ден

Автор: Редакција Рингераја | 12.8.2016
image

Пресмешно: Татковци и мајки силно се радуваат и слават за првиот училишен ден на децата

Денешните деца никогаш нема да знаат за ова...

Автор: Редакција Рингераја | 25.5.2016
image

Постојат некои работи кои се комплетно исчезнати од денешната култура, а толку неодоливо потсетуваат на нашето слатко детство. Да се потсетиме на нив

Како би живееле нашите деца без техника?

Автор: Редакција Рингераја | 20.4.2016
image

Фотографката Ники Бум, од Нов Зеланд, дефинитивно има што да каже за ова прашање. Во спектакуларна фотосесија таа го снима животот на четирите деца кои се одгледуваат дома, кои немаат пристап до било какви мобилни уреди или телевизија

Методите на воспитување на Меган Фокс

Автор: Редакција Рингераја | 5.4.2016
image

Ќе те одгледам и ќе ти дадам крилја

15 преслатки фотографии од заспани дечиња

Автор: Редакција Рингераја | 16.3.2016
image

Овие слатки дечиња се способни да ја турнат куќата и да ја превртат наопаку и наеднаш да исчезнат. Барајќи ги, можете да ги најдете заспани на најнепредвидливо место...

Цртај и патувај во Дизниленд

Автор: Ладна Вода | 18.2.2016
image

По минатогодишниот успешно организиран ликовен конкурс, многу пријавени цртежи и супер награди, Ladna повторно доделува патување во Дизниленд за две дечиња кои ќе ги насликаат најубавите цртежи на годинешната тема „Водата и природата“

Фото: Северина со синот на првиот снег

Автор: Редакција Рингераја | 6.1.2016
image

На првиот снег не му одолеа ниту познатата пејачка Северина. Таа го помина денот во најубаво друштво - со својот единец Александар

Чудесна оптичка илузија на руско чоколадо

Автор: Редакција Рингераја | 21.12.2015
image

На интернет се појави снимка од ФЕНОМЕНАЛНА оптичка илузија која настанува кога омотот од познатото руско чоколадо Аленка, благо ќе се завитка

"Идиличниот" живот на мајката на породилно

Автор: Редакција Рингераја | 11.3.2022
image

Илустраторката и мајка на две деца, Line Severinsen од Норвешка, направи серија на пресмешни илустрации на ситуации во кои мајката и бебето се наоѓаат секојдневно. Проверете

СТРАНА 5 ОД 28


Анкета

ТЕЛЕВИЗИЈА.
пеперутка16

Колку време вашето дете гледа телевизија дневно?