|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

10 детски заповеди кои важат и за родителите

Автор: Редакција Рингераја | 1.4.2014
image

Погледнете кои едноставни правила им помагаат на децата да се снајдат во хаотичниот свет и размислете дали тие се рецепт кој може да им помогне на мајките и татковците

Детето одбива да јаде?

Автор: Александра Олјеска | 11.3.2011
image

Вкусот на човекот се менува во текот на времето, па се случува децата одеднаш да престанат да уживаат во некое јадење, но затоа со задоволство прифаќаат нешто што дотогаш не го сакале

Моето дете краде?!

Автор: Редакција Рингераја | 27.2.2011
image

Дали Вашето дете некогаш зело нешто без да праша? Играчка во продавница? Сокрило од Вас рака бонбони иако му рековте дека смее да земе само една? Нешто полошо?

Грицкање на ноктите

Автор: Редакција Рингераја | 1.2.2011
image

Грицкањето на ноктите е чест начин со кој децата се ослободуваат од интензивните, но минливи напнати ситуации кои им се случуваат.

Здрава исхрана, често занемарен сегмент на животот

Автор: Др. Лилјана Ацева Андонова | 4.5.2010
image

За да може да ги извршуваме нашите секојдневни активности (да се движиме, да работиме, да седиме, па дури и да спиеме) на нашиот организам му е потребна енергија, а за да ја добиеме таа енергија потребно е гориво.

Навики за здрава исхрана кај децата

Автор: Редакција Рингераја | 4.5.2010
image

Бебињата до својот четврти месец го совладуваат само рефлексот на цицање, а веќе по 5 – от месец почнуваат да учат како се џвака и голта. Затоа не се препорачува да се дава цврста храна на детето пред оваа возраст.

Интервју: Др. Даниела Цветановска

Автор: Редакција Рингераја | 4.5.2010
image

Др. Даниела Цветановска е стоматолог во центарот за дентално здравје Етерна Дент! Даниела ни ги открива тајните за нега на забите во бременоста, како и нега на забите на своето дете и на целото семејство.

Здрава храна – паметно дете!

Автор: Редакција Рингераја | 4.5.2010
image

Моќно железо, “Паметни” јаглехидрати, Силата на протеините, Неодминлива Б група!

Спречување незгоди во домот

Автор: Редакција Рингераја | 4.5.2010
image

Вашиот животен простор е преполн со најразлични опасности за најмалите. Следува список на најчестите опасности, кои се виновни за многу несреќи во вашиот дом.

СТРАНА 2 ОД 2


Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?