|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Направи сам: Украси од солено тесто

Автор: Редакција Рингераја | 29.4.2021
image

Предлог за направи сам украси за Велигден - дрвце со украси во фирма на јајца, направени од солено тесто

Дали нередот во домот е знак за нешто посериозно?

Автор: Редакција Рингераја | 26.4.2021
image

Пролет е, времето од годината кога сите чистат и се организираат. Но, за некои од нас, чистењето и организирањето на нашите домови може да изгледа огромен потег, дури и незамисливо

Играта е пат преку кој децата учат

Автор: Креативна библиотека за деца | 12.3.2021
image

Играта е активност која помага и го исполнува секојдневниот живот на детето. Таа помага во процесот на подготовка на детето како на физички така и на когнитивен начин

Направи сам: Новогодишни украси

Автор: Редакција Рингераја | 18.12.2019
image

Еве неколку идеи за новогодишни украси кои не чинат многу време и пари

Супер идеи за есенски креативни проекти!

Автор: Редакција Рингераја | 4.10.2019
image

Есенските обележја веќе можат да се видат насекаде: лисја во златни и бакарни нијанси, костени, шишарки и останати есенски плодови

Декоративни идеи со велигденски јајца

Автор: Редакција Рингераја | 24.4.2019
image

Дали решивте како да ги украсите велигденските јајца? Ако сеуште се колебате, можеби некои од нашите идеи ќе ви помогнат

Идеи за украсување на велигденски јајца

Автор: Редакција Рингераја | 27.4.2021
image

Погледнете некои идеи за тоа како да создадете оригинални и прекрасни велигденски јајца

Како да ги направите роговите на Maleficient?

Автор: Редакција Рингераја | 1.4.2019
image

Инспирирано од Дизниевиот филм „Мaleficent“ или „Злобница“, во кој главната улога ја толкува Анџелина Џоли, ви даваме нова идеа за маска за денот на шегата 1ви Април

Направете сами: Рикота сирење

Автор: Редакција Рингераја | 26.2.2019
image

За оние кои се расположени да ги засукаат ракавите за да направат домашно рикота сирење, eве еден едноставен рецепт за кој ви се потребни само млеко, сок од лимон и околу половина час од вашето време

Колку често да ја перете постелнината?

Автор: Редакција Рингераја | 10.7.2018
image

За да се избегнат дел од причините за здравствените проблеми, постелнината треба да се пере еднаш неделно на препорачана температура, тврдат експертите

СТРАНА 1 ОД 10


Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?