|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

На облека, маса или тепих, дамките од црвеното вино предизвикуваат вистински потешкотии при отстранување. Денес ви презентираме неколку совети за полесно да се справите со нив

image

Како да подготвите вкусен и здрав оброк со производи на Натура?

Подгответе сами - рецепт за јаболков оцет

Автор: Редакција Рингераја | 20.10.2021
image

Многу пати сте слушале за јаболковиот оцет и за тоа дека неговото користење во умерени количини е здраво. Токму поради ова, ние денес ви презентираме како сами дома да направите јаболков оцет.

Велигденски светилки од јајца

Автор: Редакција Рингераја | 17.4.2014
image

Идеја која не смеете да ја прескокнете овој Велигден. Украсните светилки можете да ги направите за неколку минути и мора да признаеме дека изгледаат феноменално

4-годишно девојче прави фустани од хартија со мама

Автор: Редакција Рингераја | 28.2.2014
image

Идеите за фустаните се и од мајката и од ќерката. Фустаните ги изработува претежно мајката, а ќерката е тука да сечи, да лепи, да дава идеи и да биде модел. Сега ова девојче точно знае колку хартија е потребна за да се изработи еден фустан

Нека вашето дете направи подарок за Св.Валентин

Автор: Редакција Рингераја | 13.2.2014
image

Се уште немате подарок за Св.Валентин? Вклучете гo вашето дете во изработката. Во прилог се неколку предлози

Фото: Изградил куќа од бајките за 3600 Евра

Автор: Редакција Рингераја | 5.1.2014
image

Simon Dale е семеен човек од Велика Британија. Неговиот интерес за самоодржливост и градење еколошка свест го воделе за себе и своето семејство да направи дом, кое е најслатко, најтопло и најгостољубиво место на земјата. Погледнете ги фотографиите

Совршена лазања торта

Автор: Редакција Рингераја | 12.12.2013
image

Лазања тортата е нешто што ќе го обожавате оваа зима!

Направете го познатиот пластелин Play Dough дома!

Автор: Редакција Рингераја | 19.11.2013
image

Рецепт за пластелинот Play Dough

Креативна игра на подароци - Mama`s

Автор: Редакција Рингераја | 3.12.2013
image

Нова игра на подароци на Рингераја.мк, во соработка со Mama's! Вклучете се и Вие во Креативното катче на Mama's и добијте подарок Mama's зимница и Mama's слатка. Засукајте ги ракавите, отворете ја фантазијата и испраќајте ни фотографии

СТРАНА 4 ОД 10


Анкета

Вода за деца.
пеперутка16

Мамички, колку месеци варевте вода за вашите бебиња?