|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Декорации за деца: Велигденско зајаче

Автор: Редакција Рингераја | 5.4.2015
image

Велигден е празник на радоста, новото раѓање на надежта и голема радост за децата. Израдувајте ги вашите деца уште повеќе со ова Велигденско зајаче

Ја фрлате кората од портокалот? Грешите!

Автор: Редакција Рингераја | 24.4.2021
image

Портокалот е омилено овошје во цел свет. Покрај неговиот прекрасен вкус и бројните бенефиции за здравјето, еве за што може да ја искористите неговата кора

Идеи за чување на детските играчки

Автор: Редакција Рингераја | 30.12.2014
image

Понекогаш играчките на вашите деца се насекаде и не можете да им најдете место каде да ги ставите. Погледнете ги овие прекрасни идеи, каде да им ги складирате играчките на децата

Новогодишни колачи "Еленчето Рудолф"

Автор: Редакција Рингераја | 23.12.2014
image

Ако не сте особено вешти во кујната и не ви се занимава со тешки рецепти, но имате желба да приготвите нешто слатко и вкусно за Нова Година, следете го овој лесен пример!

Направете сами: Дедо Мраз лепче

Автор: Редакција Рингераја | 10.12.2023
image

Израдувајте ги децата за Нова Година со вкусно лепче Дедо Мраз

Новогодишни украси со шишарки

Автор: Редакција Рингераја | 28.12.2017
image

Користете шишарки, за да ги направите убави и ефектни новогодишните украси. Можеби нема да верувате, но со неколку шишарки, малку боја и лепило може да направите многу различни новогодишни украси. Еве некои идеи

Краток водич: Како да ја одржуваме облеката?

Автор: Редакција Рингераја | 29.8.2014
image

Знаеме ли што значат симболите на етикетите?

Рецепт за најубави балони од сапуница

Автор: Редакција Рингераја | 18.7.2014
image

Децата обожаваат да си играат со величествените балони од сапуница. Еве неколку рецепти за течност со која се прават најубавите и најцврсти балони...

Домашен лек против Ешерихија Коли

Автор: Редакција Рингераја | 30.5.2014
image

Конвенционалните лекови во борбата против оваа бактерија многу често се неефикасни, па ви препорачуваме да се обидете во оваа природна метода на лечење

Како да се ослободите од мравките на природен начи

Автор: Редакција Рингераја | 27.5.2014
image

За среќа, постојат многу начини да се ослободиме од мравките, а најдобро е што повеќето состојки за елиминирање на мравки ги имаме дома. Во прилог се најефикасните и наједноставните начини за тоа

СТРАНА 3 ОД 10


Анкета

Градинка.
Admin

Во која градинка посетува вашето дете?