|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Интересен жирафа ролат

Автор: Редакција Рингераја | 10.11.2013
image

Направете го за децата. Ќе уживаат јадејќи го!

Направете сами фустанче од тул

Автор: Редакција Рингераја | 4.11.2013
image

Се ближи роденденот на Вашата малечка принцеза? Направете сами фустанче од тул и зголемете ја за двојно нејзината радост и возбуда!

Торта Пеперутка - со готови кори Винчини

Автор: Редакција Рингераја | 4.11.2013
image

Направете ја оваа убава торта за роденденот на вашето малечко девојче

Ружи од лиснато тесто

Автор: Редакција Рингераја | 29.9.2013
image

Фантазија за вкусот, сетилата и очите. Преубава и вкусна ружа од лиснато тесто и јаболка. Во прилог е рецепт со фотографии

Направи сам - замок од картон

Автор: Редакција Рингераја | 13.9.2013
image

Некои играчки навистина не се купуваат - се прават со љубов!

13 необични, а корисни совети за домаќинството

Автор: Редакција Рингераја | 5.9.2013
image

Како да ги избркате мравите од кујната, какo на косата да и дадете сјај, како од лимонот да исцедите што повеќе сок, како да ја спречите непријатната миризба при варење зелка и уште неколку совети, дознајте ги во ова видео...

Рецепт за домашна Нутела

Автор: Редакција Рингераја | 13.8.2013
image

Никој нема да го одбие овој фантастичен сладок деликатес. Рецептот за домашна Нутела е прилично едноставен, а ќе направите скоро 1,5 кгр. од ова слатко задоволство, без адитиви. Воодушевете ги Вашите деца!

Како да направите здрави гумени бонбони?

Автор: Редакција Рингераја | 18.7.2013
image

За да направите домашни гумени бонбони не Ви требаат шеќери и адитиви. Ако Вашите деца ги обожуваат понудете им здрава верзија. Сигурно ќе им се допадне!

Перење на играчки во машина за садови

Автор: Редакција Рингераја | 8.5.2013
image

Чистењето на детските играчки не е баш забавно. Нивното перење во машина за садови може прилично да Ви го олесни животот

Што со јајцата кои ќе Ви останат по Велигден?

Автор: Редакција Рингераја | 1.5.2016
image

Полнетите јајца се сјајно предјадење за секоја прилика, а различните филови ќе ги задоволат и најпребирливите сладокусци. Избравме неколку рецепти, за секого по нешто, а Вие може слободно да експериментирате и да додавате нови состојки

СТРАНА 5 ОД 10


Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?