|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Направете сами фустанче од тул

Редакција Рингераја, 4.11.2013
Се ближи роденденот на Вашата малечка принцеза? Направете сами фустанче од тул и зголемете ја за двојно нејзината радост и возбуда!

image
/111


 

 

За да се направи ова прекрасно фустанче од тул потребно е:

-          Лента за коса

-          Тул (околу 6 метри)

-          Платнени цвеќиња

-          Лента од сатен

 

1

 

Оптегнете ја лентата за коса на парче картон.

 

1

 

Одредете место на кои ќе го врзувате тулот (како на сликата)

 

3

 

Превиткајте едно парче тул на половина. Должината на парчињата зависи од висината на вашето дете). Подврзете ги парчињата тул како на сликата.

 

4

 

5

 

Започнете да ставате тул и на вториот ред од лентата.

 

6

 

7

 

Ставајте тул и на третиот дел од лентата.

 

8

 

9

 

Кога ќе завршите со тулот од сите страни на лентата за коса во три редови, украсете го предниот дел од фустанчето од тул со цветчиња.

 

10

 

 

 

За прерамки искористете ја сатенската лента.

 

11Во прилог се неколку декорации:

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Што да правите кога детето повраќа?
При повраќање организмот губи брзо многу течности и минерали. При обилно и постојано повраќање се стигнува брзо до дехид...
5
Битолско кисело млеко – омилениот вкус веќ...
Наутро или навечер, како закуска или, пак, како додаток на омилените јадења, препознатливиот синоним за освежување, полн...
4
12 најубави посни салати
Велигденските пости започнаа. Ви предлагаме 12 рецепти за убави посни салати
4
Децата - мали манипулатори?
Децата се претвораат во мали манипулатори, во моментот во кој ќе откријат дека нивните родители им попуштаат. Ова води д...
3
Анкета

Големината на градите по доењето.
пеперутка16

Дали вашите гради останале исти по доењето или се помали/поголеми од пред бременоста и доењето?