|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Направи сам: Новогодишни украси

Редакција Рингераја, 18.12.2019
Еве неколку идеи за новогодишни украси кои не чинат многу време и пари

image
/11


 

Украси од сламки

 

 

 

1

 

2

 

Украси од отворачи за лименки

3

 

4

 

Украси од стари ЦД-а

 

3

 

Украси од затворачи за шишиња

 

5

 

Украси од сијалици

6

 

Украси од пластични шишиња

 

7

 

Украси од лего коцки

8

 

9

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Штедење од најрана возраст – да или не?
Штедење од најрана возраст – дефинитивно да! Но, тука не зборуваме за она „штедење под душек“. Напротив. Зборуваме за от...
4
Сакам 100 денови со моето семејство!
Не поминувате доволно време со вашите деца? Прочитајте го ова!
4
Што вели мајката VS што разбира детето
Најважно за малите деца е да знаат ред. Особено ако сами си го дефинираат
4
Типови на луѓе кои ќе ги мразите по породу...
Помните ли кога бевте во третиот триместар и сите ваши блиски пријатели и роднини почнуваат да зборуваат за тоа како ќе ...
4
Анкета

Вода за деца.
пеперутка16

Мамички, колку месеци варевте вода за вашите бебиња?