|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Направи сам: Украси од солено тесто

Редакција Рингераја, 29.4.2021
Предлог за направи сам украси за Велигден - дрвце со украси во фирма на јајца, направени од солено тесто

image
/11


 

1 чаша брашно ( 250 гр) 
1 чаша сол ( 125 гр) 
1 чаша вода ( 125 мл) 

Замесете нелепливо тесто од сите состојки. Оформете фигури. Поставете ги врз плех обложен со хартија за печење и печете ги на ниска температура околу 3 часа.

Потоа обојте ги со темперни бои 

1

 

2

 

3

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Двојазичност кај децата
Што значи терминот двојазичност, или билингвизам? Најопшто значење на овој термин е: користење на повеќе јазици (може да...
4
Нова епизода на „Кој кого расте“: Тешки вр...
Телевизиска емисија наменета за родители „Кој кого расте“ чии водителе Зорица Црношија во недела на 31.03.2013 во 10.20 ...
4
Замисли...да станеш актер!!!
Сите деца го имаат во себе
4
Детски игри за поттикнување на креативноста
За детето да не го поминува слободното време пред екраните од мобилните телефони или таблети, експертите советуваат роди...
4
Анкета

Сезони.
Admin

Во која сезона е родено вашето дете?