|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Погледнете некои идеи за тоа како да создадете оригинални и прекрасни велигденски јајца

image

Овој Велигден трансформирајте ги јајцата во вистински уметнички дела со овие оригинални идеи

image

Оваа година Англија ги привлече погледите кон себе со едни од најубавите, импресивни и необични украси меѓу земјите од Западна Европа

ПРАЗНИЧНО РАСПОЛОЖЕНИЕ

Новогодишни украси во тегла

Автор: Редакција Рингераја | 24.12.2015
image

Неколку прекрасни идеи за новогодишни украси

ПРАЗНИЧНО РАСПОЛОЖЕНИЕ

Велигденска мини пињата

Автор: Редакција Рингераја | 10.4.2015
image

Бидејќи балоните имаат јајцевидна форма, не можевме да одолееме на оваа интересна Велигденска декорација. Израдувајте ги вашите деца со Велигденска пињата

image

Откако веќе сте купиле совршено Новогодишно дрвце, време е да ја ослободите имагинацијата и да го украсите во духот на празникот. Како да се украси елката за Нова Година, со какви бои и украси?

image

Не мора да бидете експерт за украсување, за Вашата новогодишна торта да изгледа фантастично. Не ви е потребен дури ниту шприц за украсување. Подготвивме за вас разновидни идеи кои ќе ви помогнат да ја украсите новогодишната торта

ДА НАПРАВИМЕ САМИ

Украсете Велигденско катче во домот

Автор: Редакција Рингераја | 15.4.2017
image

Не е задолжително да ја украсувате целата куќа, за да го осликате духот на празникот. Можете да го концентрирате украсувањето само во едно катче од куќата, апсолутно по желба!

ДА НАПРАВИМЕ САМИ

Карирани Велигденски јајца

Автор: Редакција Рингераја | 12.4.2012
image

За да добиете кариран изглед на Велигденските јајца, потребно Ви е само трпение

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Големината на градите по доењето.
пеперутка16

Дали вашите гради останале исти по доењето или се помали/поголеми од пред бременоста и доењето?