|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

НА КАФЕ СО...

Нова хуманитарна акција на Софија Петковска

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 17.11.2022
image

Хуманитарна работа на поетесата Софија Петковска продолжува. Со големо задоволство ви ја претставуваме третата хуманитарна антологија „Песочен часовник"

image

Во периодот кога започна пандемијата, покрај неминовниот хероизам на здравствените работници, во сета таа ситуација, блеснаа и друг вид херои. Една од нив е охриѓанката Весна Миленкоска, чии дела започнуваат во кујната на нејзиниот семеен дом

image

„Пoдаруваме и донираме со FaceDesign“ - моќна кампања за жените од интернационалниот бренд за трајна шминка и медицински козметички третмани

image

Збирката "Снежни стихови" е распродадена, а донациите се однесени во Дневниот центар за деца на улица во Скопје

image

Хуманитарната акција "И јас сум дете" и оваа година заврши успешно. Собравме и дониравме околу 3000 новогодишни пакетчиња - насмеавме околу 3000 дечиња

АКТУЕЛНО

Хуманитарна акција #ИЈасСумДете

Автор: Редакција Рингераја | 25.11.2021
image

Хуманитарната акција #ИЈасСумДете продолжува и оваа година. Целта е јасна, сакаме да ги израдуваме сите деца од ранлива категорија бидејќи и тие заслужуваат пакетчиња и среќа за Нова Година

НА КАФЕ СО...

Хуманитарен проект на Софија Петковска

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 24.11.2021
image

Поздрав до сите читатели на вашиот сајт. Најпрвин да се претставам на јавноста, јас сум Софија Петковска, дипломиран педагог и поетеса од Скопје, мајка на едно прекрасно детенце кое се вика Јосиф

РЕАЛИЗИРАНИ АКТИВНОСТИ

Добротворна акција - донирај лаптоп

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 18.1.2021
image

Во едно вакво кризно време, покрај негативата која преовладува, една од светлите точки, кои неизмерно радува, е фактот што постојат хуманитарци, луѓе кои помислуваат на оние помалку среќните од нив

АКТУЕЛНО

Проект "Испрати честитка измами насмевка"

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 16.12.2020
image

Теодора Тодороска, на социјалните мрежи позната како @_dorss_single_mami_ е прекрасна самохрана мајка на 6 годишната Кристијана. По втор пат годинава, Теодора организира еден прекрасен проект, наменет за дечињата на самохрани родители низ земјава

АКТУЕЛНО

Хуманитарен проект " Да бидеме хумани"

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 9.12.2020
image

Годинава по втор пат е активен хуманитарниот проект со наслов „ДА БИДЕМЕ ХУМАНИ ", кој деновиве се одвива на инстаграм, предводен од @elenagagic, @moe_dete и @ljubeznost

СТРАНА 1 ОД 4


Анкета

Работа.
пеперутка16

Кога почнавте да работите по породувањето?