|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Хуманитарна акција #ИЈасСумДете

Редакција Рингераја, 25.11.2021
Хуманитарната акција #ИЈасСумДете продолжува и оваа година. Целта е јасна, сакаме да ги израдуваме сите деца од ранлива категорија бидејќи и тие заслужуваат пакетчиња и среќа за Нова Година

image
/11


Хуманитарната акција #ИЈасСумДете продолжува и оваа година.

Целта е јасна, сакаме да ги израдуваме сите деца од ранлива категорија бидејќи и тие заслужуваат пакетчиња и среќа за Нова Година.

Предходната година акцијата помина успешно и собравме 2500 пакетчиња кои беа распределени низ цела Македонија. Овој пат вметнуваме два настани каде што нашиот “Дедо Мраз” ќе дели пакетчиња во Аеродром на 12.12 и на плоштадот во Скопје на 26.12! Во сите градови ќе има одредено објекти, локали каде што ќе можете да оставите пакетчиња. Затоа ја барам вашата поддршка, да се рашири акцијата и да стигне до секој, со цел да собереме што повеќе пакетчиња оваа година и да израдуваме што повеќе деца.

 

Скопје-Sistem Pub; КБК Работнички Адора;

Радовиш-"Coffee House DownTown"

Ресен-Kafe bar Mil Pat;

Струмица-Boulevard Cafe

Делчево,Виница-Станица за тех.преглед Ликеј Делвин;

Гевгелија-Joker INS Broker (осигурителна компанија);

Кочани-Пожарна;

Куманово-Cafe Bar Trgovski;

Штип-Barber and Bar;

Крушево-кафуле Old School;

Охрид-Pizza cafe La Piazza;

Тетово-Bar Двор 21;

Кичево-Mount Burger

Велес-Станица за тех.преглед Будо Моторс.

Битола-Бутик за деца "Филип".

 

Благодариме

 

1

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

На гости кај првото бебе на Рингераја
Март месец беше еден од поубавите месеци, бидејќи конечно успеавме да ја донесеме популарната Рингераја и во Македонија ...
3
Крик на Европа, за приказна со среќен крај!
Крајот на приказната мора да заврши среќно, за да навистина биде крај!
3
ВИНЧИНИ - Спонзор на наградната игра на Ри...
Уживај во слаткиот вкус!!! / А TASTE TO ENJOY!!!
3
Кои слатки производи на Винчини Ви носат п...
Поени добивате со собирање Винчини производи: лепче намачкано со Алми крем, Винчини лого, мафинче со Алми мафин лого и Т...
3
Анкета

Свежо месо
NIgMa

Од каде најчесто купувате свежо месо?

Веро (35%)

Тинекс (10%)

Рамстор (6%)

Промес (14%)

Локална месара (25%)

Друго (10%)


Број на сите гласови: 146

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!