|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Господ кога `и создаваше луѓето

Автор: Народни преданија | 21.10.2010
image

Народни преданија

Адам им дава име на сите Божји созданија

Автор: Народни преданија | 14.10.2010
image

Народни преданија

Претстави за пеколот, рајот и земјата

Автор: Детско катче | 9.10.2010
image

Народни преданија

Првото раѓање на веков

Автор: Детско катче | 27.11.2011
image

Народни преданија

Преданија и верувања за животни

Автор: Детско катче | 10.4.2011
image

Народни преданија

За небеските светила

Автор: Детско катче | 14.11.2010
image

Народни преданија

Како се сториле сонцето и ѕвездите

Автор: Детско катче | 16.1.2011
image

Народни преданија

Создание на небото и земјата

Автор: Детско катче | 7.10.2010
image

Народни преданија

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?