|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Претстави за пеколот, рајот и земјата

Детско катче, 9.10.2010
Народни преданија

image
/11


Пеколот бил еден длабок дол, што око чоечко не можело да го догледа и преку тој дол имало мост од влакно и секој човек што ќе умрел ќе поминел на влакното преку пеколот и, ако е грешен чоекот, штом се качи на влакното и киниса по него да оди ќе се скини и ќе падни чоекот внатре во пеколот. Ако е праведен човекот едно ќе се качи на влакното за да врви и веднаш ќе му се стори еден широк мост и трчаница ќе си помини и во рај ќе си влези.

Земјата стоела на две греди, а пак гредите стоеле на два вола, кога ќе го затресел некој вол увото, ќе се затресела и Земјата.

На воловите секоја година влакното му се менувало и се подновувала кожата и никогаш не умирале.

Од нива до трпеза
Како се прави лебот?
5
Поздрав до летото
Со песна и игра летото да го поздравиме
4
Детско лето
Детски песнички
3
Честит Велигден-празникот над празниците!
Христос Воскресе! Вистина Воскресе! И оваа ноќ донесовме светлина од храмот со запалените свеќи. Ја донесовме радоста од...
3


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Храна
Elini

Како го храните вашето дете?

Мајчино млеко (74%)

АД млеко (16%)

Комбинирано (10%)


Број на сите гласови: 113

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!