|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Три минути во главата на 2-годишно дете

Автор: Редакција Рингераја | 8.5.2021
image

Џејсон Гуд е американски писател и комичар, татко на двегодишен син, кој за него претставува постојан извор на инспирација. Еве што се случува, по толкувањето на тато Џејсон, во главата на неговиот син, во рок од 3 минути

Трогателна фотосесија на татко и ќерка

Автор: Редакција Рингераја | 18.12.2013
image

Бен Нанри од Синсинати, Охајо, бил скршен од болка кога неговата сопруга починала од рак на белите дробови, но сила нашол во нивната мала ќеркичка...

Водич за признавање на неверство

Автор: www.doktori.mk | 6.12.2013
image

Од сите фрази со кои можете да почнете признание на неверство, „мора да проговорам" е најлошата. Наместо тоа, видете подолу неколку предлози како да ги задржите своите интереси

Што се случува кога тато ќе стане дадилка?!

Автор: Редакција Рингераја | 23.4.2021
image

Добро. Како тоа да е некој проблем. Ќе му дадам на бебето нешто да јаде и да пие и ќе излеземе во прошетка. Ќе има и по некоја валкана пелена, пресоблекување, спиење и веќе е мама дома. Таков беше мојот план, но...

Во што се татковците подобри од мајките?

Автор: Редакција Рингераја | 22.9.2020
image

Неспорно е дека мајките и татковците имаат различен родителски пристап и тоа децата го препознаваат и тоа како. Но што прават татковците толку шармантно, што децата не можат да им одолеат?

Тато зошто си ја згмечил мама?!

Автор: Редакција Рингераја | 8.10.2013
image

На крајот од денот родителите го ставаат детето на спиење и се повлекуваат во својата спална соба да уживаат во својата интима. Тогаш неочекувано се отвора вратата, во собата влегува детето и прашува: “Тато зошто си ја згмечил мама”?

Сестрата купи “чудо” и го спаси животот на братот

Автор: Редакција Рингераја | 9.10.2013
image

Една вечер таткото и рекол на расплаканата мајка: ‘’Вака не може повеќе драга. Мислам дека дојдовме до крајот, нашиот син може да го спаси само чудо.’’ Девојчето слушаше се', сокриено во аголот на собата...

Не ја сакав ќерка ми, а сега е целиот мој свет!

Автор: Редакција Рингераја | 4.10.2013
image

Емотивна исповед на татко на дете со Даунов синдром

image

Јас сум смешен, eмоционален, надпросечно сентиментален тип. Претпоставувам затоа и реков на жена ми дека ја сакам на вториот состанок.Се трудев да го задржам тоа за себе, навистина. Сакав да и кажам уште на првиот состанок...

Писмо кое крши срца! Животни пораки од еден дедо

Автор: Редакција Рингераја | 24.9.2013
image

Германскиот писател James K. Flanagan пред смртта на своите внуци им напишал емотивно писмо за најголемите вредности во животот. Освен неговите деца и внуци, писмото го воодушеви цел свет. Прочитајте го!

СТРАНА 6 ОД 12


Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?