|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Да се биде татко значи да се биде тука за своите деца. И додека некои денови нема да им бидете потребни, еден ден повторно ќе им станете. Тоа не е неблагодарна работа, бидејќи секој ден ќе ви се заблагодаруваат со нивната љубов, присуство, насмевки..

Татковците се прават дека спијат кога бебето плаче

Автор: Редакција Рингераја | 19.11.2014
image

Како најчест изговор мажите го користат заморот и фактот дека наутро треба рано да станат, бидејќи одат на работа. Исто така, секој петти кажува дека нивните деца исклучиво ја бараат мама

image

Ако некогаш сте се запрашале што се случува во срцата и умовите на татковците, кога ќе добијат ќерка, сметајте дека оваа статија е еден вид отсликување на нивната душа...

Кога тато ќе ги почувствува движењата на бебето

Автор: Редакција Рингераја | 25.8.2014
image

Компанијата Kimberly-Clark, која ги прави пелените Huggies, направи појас кој ги емитува движењата на бебето од стомакот на мајката, на стомакот на таткото. Погледнете ги прекрасните реакции на татковците кои почувствуваа како бебето клоца

Период: Тато го сакам повеќе од мама?!

Автор: Редакција Рингераја | 21.8.2014
image

Заеднички феномен кај малите деца е да минуваат низ фаза, ориентирана кон татковците. Оваа фаза се случува обично околу втората година, а потоа постепено се намалува нејзиниот интензитет...

Причини заради кои може 3-годишно дете да полуди

Автор: Редакција Рингераја | 7.7.2014
image

Изгледа е тешко да се биде дете, пишува Џејсон Гуд, американски комичар и татко на тригодишно дете, кое како и сите останати деца на негова возраст, може да ги изгуби нервите заради најблесави причини

Татковци...што би правеле без нив?

Автор: Редакција Рингераја | 6.7.2014
image

Колку е фигурата на таткото важна во животот на децата, потврдуваат многубројни истражувања. Можеби вие не се сеќавате, но вашите татковци имаат многу направено за вас!

Родителска заклетва

Автор: Редакција Рингераја | 24.6.2014
image

Педагогот Јелена Холцер подели со нас листа на родителски ветувања и заклетви, кои сите родители би требало да ги отпечатат, потпишат и исполнуваат секојдневно и доживотно

Фото: Најдобрите славни татковци!

Автор: Редакција Рингераја | 12.6.2014
image

Мајки со деца можеме да видиме насекаде, но татковци - ретко. Ова се фотографии на славни татковци со своите мали дечиња

Детето правело уметничко дело на пасошот од тато

Автор: Редакција Рингераја | 2.6.2014
image

Четири годишно момче се послужило со пасошот на татко му и со пенкало ја разубавел фотографијата цртајќи му полни усни и брада

СТРАНА 4 ОД 12


Анкета

Вода за деца.
пеперутка16

Мамички, колку месеци варевте вода за вашите бебиња?