|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Најважно во комуникацијата меѓу татко и ќерка

Автор: Редакција Рингераја | 19.10.2015
image

Тара Хедман, сертифициран психотерапевт, им ги објаснува на пристапен начин работите кои татковците треба да ги знаат при комуникацијата со своите ќерки

image

Од блогот на таткото Кристијан Јанушиќ: Ќе плачеш, ветувам, бидејќи ќе дознаеш што е љубов, за кого дишеш и зошто живееш...

ОЗНАКИ:

Кога ултразвукот ќе погреши...

Автор: Редакција Рингераја | 14.9.2015
image

Сцена од пред 18 години: се вртам во круг пред породилната сала, калемам цигара на цигара. 06:40 часот наутро. Пред 20 минути ја донесов сопругата да се породи. Еееј, прво дете! Ултразвукот убаво кажа дека е машко...

Таткина...

Автор: Tijana Banovic | 20.7.2015
image

Те учам да велиш: фала, не сакам, сакам, љубов, сон, посакувам, можам, знамТе учам никогаш да не велиш: циганин, педер, курва, мразење, болест, секс за една ноќ

7 работи кои таткото треба да ја научи ќерката

Автор: Редакција Рингераја | 10.7.2015
image

Одеднаш, во еден најобичен летен ден сфаќате дека вашата ќерка пораснала. Всушност ништо не е променето, но во пракса е променето сe. Тоа како таа си прави кафе, како си ја чешла косата, како се гледа себеси во огледало и дури како зборува

Среќен ден на татковците!

Автор: Редакција Рингераја | 21.6.2015
image

Почитта кон фигурата на мајката се чини дека отсекогаш била малку поголема. На денешниот ден сепак е убаво да посведочат љубовта и почитта и кон другиот родител. Светскиот ден на таткото се одбележува секоја трета недела на месец јуни

Фото: Од лоши момци до нежни татковци

Автор: Редакција Рингераја | 19.6.2015
image

Тие се богати и славни и за нив воздивнуваат жените ширум светот. Но она во што тие најмногу уживаат и на што се гордеат, се нивните деца...

Таткото е најважна фигура во животот на девојчето!

Автор: Редакција Рингераја | 6.5.2022
image

Од принц на белиот коњ, татко ми стана мое друштво при пиење, пеење и плачење, мој финансиски советник и низ сето тоа, тој секогаш имаше дел од моето срце кај себе. Заради тоа тој е најважната машка фигура во мојот живот...

Фото: Татковци кои ОДЛИЧНО си ја вршат работата

Автор: Редакција Рингераја | 29.1.2015
image

Овие татковци ќе ве насмеат до солзи!

Посебен однос: Татко и ќерка

Автор: Редакција Рингераја | 10.1.2021
image

Таа е негова мала принцеза и секогаш ќе ја доживува така, а таа во него ќе бара посебно разбирање и заштита

СТРАНА 3 ОД 12


Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?