|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Трогателна фотосесија на татко и ќерка

Редакција Рингераја, 18.12.2013
Бен Нанри од Синсинати, Охајо, бил скршен од болка кога неговата сопруга починала од рак на белите дробови, но сила нашол во нивната мала ќеркичка...
Клучни зборови:

image
/11


 

 

1

 

Али Нанри починала од ретка форма на рак на белите дробови, непосредно откако нивната ќерка Оливија наполнила една година.

Скршен од болка, Бен единствена сила да го преброди овој тежок период нашол во својата ќеркичка, која му останала се во животот.

 

2

 

3

 

Затоа, решил со неа да се слика на ист начин како и со сопругата на нивната венчавка.

Овие трогателни фотографии во себе кријат тага и радост во исто време и никого не оставија рамнодушен.

 

4

 

5

 

6

 

7

 

"Ова е приказна за љубов“ – објаснил Бен и дополнил дека засега Оливија е премногу мала за да сфати колку се значајни тие фотографии.

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Што да правите кога детето повраќа?
При повраќање организмот губи брзо многу течности и минерали. При обилно и постојано повраќање се стигнува брзо до дехид...
7
Што би променила во воспитувањето на децата?
Да можам да го вратам времето назад, сигурно како мајка би ги променила овие 9 работи!
4
Правилна грижа за забите во училишна возраст
Стоматолошката грижа за децата на училишна возраст може да биде многу напорна работа бидејќи тие се премногу мали за да ...
4
Николина Огненовска, принцеза со ангелски ...
Интервју со родителите на Николина, Македонка и Миле Огненовски
4
Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?