|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

ВЕЖБИ ЗА ТРУДНИЦИ/МАЈКИ

Вежби и совети за трудници

Автор: Редакција Рингераја | 2.4.2015
image

Бременоста и мајчинство, прекрасните периоди во животот на жената треба што повеќе да бидат исполнети со мир и спокојство, во што ќе придонесат различните активности за кои можеби досега сте немале време: шетање во природа, читање книги, вежбање

image

За да имате што поубава бременост, продолжете со спроведување на здравите животни навики, со тоа што ќе ги прилагодите на фазите низ кои поминувате

image

Дали често сте болни? Ако сте, голема е веројатноста вашиот имунолошки систем да е ослабен. Силниот имунолошки состав е важен за превенција од болести. Не сме сите родени со јак имунитет, но постојат начини тој да се зајакне

ПОРОДУВАЊЕ

Трикови за полесно породување

Автор: Редакција Рингераја | 6.11.2014
image

Се одлучивте за природно породување, но се плашите? Нема потреба, постојат некои насоки и трикови, кои можат да ви помогнат да обезбедите полесно породување

image

Дознајте ги десетте начини како да водите активен, а притоа здрав живот што во овој динамичен свет воопшто не е лесно

image

Со нашиот динамичен начин на живот, навистина е тешко да најдеме време за вежбање. Поголемиот дел од денот работиме, а потоа кога ќе си дојдеме дома, се нафрламе на храната и секогаш имаме изговор дека сме уморни за да вежбаме

image

Доколку ја знаете вашата крвна група, тогаш ќе ви откриеме кои вежби се идеални за вашето тело и како да научите да одржите баланс со умот, а тоа да почне да се забележува и однадвор

image

Научно е докажано дека редовната програма на физичка активност доведува до подобрување на општата здравствена состојба и намален морталитет

ДИЕТИ

Како Алесандра Амброзио ја одржува линијата?

Автор: Редакција Рингераја | 19.6.2014
image

Таа е неверојатно секси и е еден од ангелите на Victoria's Secret. Алесандра Амброзио е мајка на две деца и модел. Одржува совршена линија благодарение на начинот на исхрана и спортот. Што вклучува нејзиното дневно мени?

ВИДЕА

Видео: Склекови на бебешки начин

Автор: Редакција Рингераја | 4.3.2014
image

Овој татко го прифатил бебешкиот начин на правење склекови и вежба заедно со бебето. И што велите, кој ќе издржи повеќе? Се разбира...

СТРАНА 3 ОД 5


Анкета

Ljubomora
miana

Dali ste ljubomorni po priroda?

Da,mnogu (89%)

Premnogu (11%)


Број на сите гласови: 27

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!