|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

За две и пол години три пати родила близнаци

Редакција Рингераја, 1.4.2012
За само 27 месеци Маја Цветковиќ (22) родила 6 деца, три пати по две близначки

image
/11


 

Од првиот брак Маја ги родила Петра и Мима, кои имаат по 27 месеци, а од бракот со Бранислав Ковиниќ (27) пред 15 месеци се родиле Јана и Александра, а пред десет дена Јована и Тамара.

Семејството Ковиниќ е едно од најсиромашните во селото Газдар блиску до Медвеѓе, бидејќи имаат само малку земја, голем двор, но немаат купатило.

Единствен приход им е социјалната помош од околу 18.000 динари. Во нивниот дом вчера лесковачката компанија "Продукт" донеле два двоспратни кревети. Се очекува помош и од други компании од Србија.

 

 

 

Блог: Ти благодарам мамо што ме роди, за д...
@inesgram.g ни ја раскажува својата приказна од породување
7
Фото: Вака треба да изгледа детството!
Ние живееме на село, во многу стара куќа без непотребен конфор или телевизија. Нашиот двор со шума од бамбуси и природно...
6
Блог: Што ми недостасува откако децата пор...
Приказни за мајчинството од me_mother_of_three
6
Фото: Преубавата "Неџла" со синчет...
Помина една година и еден месец откако популарната турска актерска двојка Фахрие Евџан и Бурак Озџивит станаа родители н...
5


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

ime
cece7

dali vi se dopaga

Martin (64%)

Metodij (36%)


Број на сите гласови: 146

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!