|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Фото: Татковци во породилна сала

Редакција Рингераја, 19.5.2024
Овие скапоцени фотографии кои ја изразуваат возбудата на татковците кои ги поддржуваат своите партнерки во просторијата за породување, ни покажуваат колку е посебно да се биде татко
Клучни зборови:

image
/11


 

Раѓањето е непроценливо искуство за родителите. Да се биде заедно со мајката при породувањето, таткото создава поубаво работно искуство и ја одржува кревката хармонија на раѓањето.
Давањето помош за време на породувањето создава сочувствителна средина за мајката, така што таа може да се чувствува удобно. Ова ќе и помогне на мајката за време на породувањето, што понекогаш може да биде тешко.
Овие скапоцени фотографии кои ја изразуваат возбудата на татковците кои ги поддржуваат своите партнери во просторијата за породување, ни покажуваат колку е посебно да се биде татко.

Раѓањето е непроценливо искуство за родителите. Со присуството на породувањето, кај таткото се создава поубаво искуство и ја одржува кревката хармонија на раѓањето.
Давањето помош за време на породувањето создава сочувствителна средина за мајката, така што таа може да се чувствува удобно. Ова ќе и помогне на мајката за време на породувањето, кое понекогаш може да биде тешко и неизвесно.
Овие скапоцени фотографии кои ја изразуваат возбудата на татковците кои ги поддржуваат своите партнерки во просторијата за породување, ни покажуваат колку е посебно да се биде татко.

 

1

 

2

 

3

 

4

 

5

 

6

 

7

 

8

 

9

 

10

 

11

 

12

 

13

 

14

 

15

 

16

 

17

 

18

 

19

 

20

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Кои хигиенски навики треба да ги има детето?
Кои хигиенски навики детето од предшколска возраст треба да ги усвои и како да му помогнете во тоа, советува педагогот Ј...
6
Морков, јајце или зрнo кафе?
Една млада жена отишла кај мајка си, за да и раскаже за својот живот, како работите станале премногу тешки за неа. Таа н...
4
Како да се подигне добро дете?
Научете како правилно да го подигнете Вашето дете.
3
Како да ги заштитите децата од ликот Момо?
Откако повторно се крена прашина околу морничавото суштество Момо, кое ги тера дечињата да прават работи кои може да им ...
3
Анкета

Фудбал. За кого навивате на ЕП 2024?
пеперутка16

За кого навивате на ЕП 2024?