|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Што доведува до анксиозност кај децата?

Автор: Редакција Рингераја | 29.1.2018
image

Бројот на тинејџери кои страдаат од анксиозност и депресија станува с? поголем. Експертите посочуваат дека вината лежи во една грешка што ја прават родителите

Генијална мајка која го воодушеви цел свет!

Автор: Редакција Рингераја | 11.1.2017
image

Сите родители кои имаат тинејџери, знаат колку родителството може да биде стресно и напорно, а децата тврдоглави и полни со барања

Освестувачка писмена работа на средношколец

Автор: Непознат автор | 20.10.2016
image

Девојчињата се огледуваат на старлети и спонзоруши, а момчињата на криминалци. Се повеќе и повеќе има безобразни луѓе, секако и необразовани. Кога утре би паднал на улица, никој не би ми помогнал, само би ме прескокнале...

Што ни значи мајката во животот?

Автор: Редакција Рингераја | 15.10.2015
image

Знаеме дека на мајките им должиме неизмерно многу, но истовремено, никој не може да не излуди како нив. Фантастично е што тој однос се менува како растеме и станува се побогат...

Дали нашите деца живеат во златен кафез?

Автор: Редакција Рингераја | 17.4.2015
image

Јас со задоволство ќе се откажам од многу нешта, но на своето дете ќе му овозможам се, да не мора пред другарите да се срами заради старите патики и стариот телефон...

Водич за тинејџерки: Растење на телото

Автор: Редакција Рингераја | 25.2.2014
image

Сега кога порасна сигурно забележа дека твоето тело се менува во изгледот, а се менуваат и твоите чувства. Тоа е период наречен пубертет. Ова е возбудлив период - тоа е време кога од девојче стануваш жена

Мали деца -мала грижа, големи деца -голема грижа?

Автор: Редакција Рингераја | 26.11.2013
image

Вистина или заблуда?

Татко – најважната фигура во животот на ќерката!

Автор: Редакција Рингераја | 9.8.2013
image

Таткото е една од најважните фигури во животот на ќерката. Ќе Ви откриеме зошто е толку одговорен за тоа девојчето да се развие во силна и независна жена

Тато, дојди да ме земеш, имам бебе

Автор: www.dnevnik.com.mk | 13.7.2013
image

Тато, дојди да ме земеш, имам бебе. Никогаш нема да ги заборавам очите на петнаесетгодишното девојче што раѓаше на Kлиника, беше како уплашена срна. Девојчињата со неверојатни стравови раѓаат...

Зошто тинејџерите секогаш “удираат” контра?

Автор: Редакција Рингераја | 14.6.2013
image

Бунт, конфликти, недоразбирања и расправии се секојдневие за семејствата во кои има тинејџер. Иако не звучи претерано утешно, овој период трае само неколку години...

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Ve zamoluvam da mi pomognete vo izborot na imeto na mojata lepotica:
zoricaslavce

Ve zamoluvam da mi pomognete vo izborot na imeto na mojata lepotica:

Ivona (23%)

Sandra (12%)

Eva (32%)

Iva (33%)


Број на сите гласови: 210

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!